• 10a.jpg
  • 10c.jpg
  • 11b.jpg
  • 1b.jpg
  • 7.jpg
  • bud_ol_06.jpg
  • 11a.jpg
  • 10b.jpg
  • dscn7339.jpg
  • 19.jpg
  • 12.jpg
  • 3a.jpg
  • 14a.jpg
  • 9.jpg
  • bud_ol_05.jpg
  • 17.jpg
  • ol_09_2018_18.jpg
  • 5.jpg
  • 15.jpg
  • bene_15.jpg
  • 4a.jpg
  • 3.jpg
  • 20.jpg
  • marmur_06.jpg
  • 15a.jpg
  • 1a.jpg
  • bank_wol_08.jpg
  • 1.jpg
  • marmur_01.jpg
  • 2.jpg

PAŹDZIERNIK 2015

Email Drukuj PDF

29.10.2015 r. Galowy Koncert Chóru "SURMA" i "Społecznego Chóru

                      Okręgowygo Inspektoratu Służby Więziennej"

29 października 2015 r. w placówce naszej Fundacji przy ul. Oliwskiej 5 odbył się koncert chóru SURMA oraz Chóru OiSW z okazji Święta Niepodległości. W repertuarze koncertu znalazły się pieśni i utowru patriotyczne związane z drogą do niepodległości naszej oczyjzny. Program koncewrtu został opracowany specjalnie na ten dzień. Mogliśmy posłuchać znanych pieśni "Marsz pierwszej brygady", "Przybyli ułani", "Ostatni mazur".  Na koncercie pojawili się pensjonariusze obu naszych placówek opiekuńczych, a także ich rodziny i bliscy.

Chór SURMA to jeden z najstarszych warszawskich chórów. Powstał 90 lat temu przy Zakładach Komunikacji Miejskiej, teraz działa przy Miejskich Zakładach Autobusowych. Po II wojnie przestał być chórem męskim. Z czasem w jego szeregach pojawiły się też osoby niezwiązane z MZA. Teraz na próbach w zajezdni autobusowej przy Ostrobramskiej swoich sił w śpiewaniu próbują mechanicy, dyspozytorzy, a nawet lekarze.

Dyrygentem i kierownikiem chóru jest Pan Jerzy Łysiak. Przy pianinie zasiadł - pianista, akompaniator - Pan Jan BADAJ.

 

 

Chór społeczny Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Warszawie, funkcjonujący od przeszło półtora roku, jak dotąd występował podczas uroczystości związanych z obchodami Święta Służby Więziennej, Narodowego Święta Niepodległości oraz innych wydarzeń organizowanych przez Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Warszawie o charakterze naukowym oraz społecznym, jak konferencje naukowe, Dzień Dziecka w Popowie i in. Występem, stanowiącym także istotny punkt w dorobku muzycznym chóru, był koncert 29 czerwca br. otwierający XII Międzynarodowy i XXIV Ogólnopolski Przegląd Sztuki Więziennej w Sztumie.

Należy podkreślić, że istniejący chór mieszany założony został przez płk Annę Osowską-Rembecką, Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Warszawie oraz Jerzego Kamińskiego, prezesa Fundacji Pomoc Potrzebującym. Chór tworzą funkcjonariusze i pracownicy stołecznego inspektoratu i podległych jednostek. Kierownictwo chórem obejmuje Dyrygent Paulina Nowak pracownik naszej fundacji, na co dzień prowadząca terapię zajęciową z osobami starszymi oraz osadzonymi w warszawskich aresztach. Pani Paulina Nowak sprawuje opiekę merytoryczną, zajmuje się doborem repertuaru, oprawą muzyczną utworów i kształceniem emisji głosu.

 

 

Występ chórów zakończyło wspólne śpiewanie oraz pamiątkowa fotografia a po koncercie na artystów czekał słodki poczęstunek przygotowany przez naszą organizację.

 

 

Działanie zostało zrealizowane w ramach projektu "C.U.D.O." Centrum Usług Dziennej Opieki Senioralnej dla osób niesamodzielnych, starszych i schorowanych ze wsparciem domowego wolontariatu senioralnego" na podstawie rządowego programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych  ASOS 2015. Umowa numer 6163/2015/ASOS z dnia 01.07.2015 zawarta z Ministrem Pracy i Polityki Społecznej.

 

22.10.2015 r. Reportaż w "Dużym Formacie" Gazety Wyborczej

W dniu 22.10.2015 r. w magazynie "Duży Format" Gazety Wyborczej ukazał się reportaż Pani Katarzyny Sankowskiej-Nazarewicz pt. "Więźniowei i Staruszkowie. Kto się kim opiekuje?". Reportaż poświęcony jest pracy naszej Fundacji i relacjom pomiędzy naszymi pensjonariuszami a osadzonymi pracującymi w naszych placówkach w ramach grup wolnościowych. Reportaż odddaje zarówno charakter podejmowanych przez nas działań, ale też atmosferę i relacje jakie panują w naszych ośrodkach. Pani redaktor udało się uchwycić interakcje międzyludzkie jakich jestesmy świadkami. Dziękujemy Pani redaktor za rzetelne i prawdziwe oddanie charakteru naszej pracy i uchwycenie tego na czym zależy nam najbardziej w naszej pracy - rodzinnej atmosferze i poczuciu bezpieczeństwa jakiego doświadczają nasi podopieczni

Cały reportaż można przeczytać na stronach internetowych Gazety Wyborczej:

http://wyborcza.pl/duzyformat/1,148345,19059225,wiezniowie-i-staruszkowie-kto-sie-kim-opiekuje.html

 

02.10.2015 r. Koncert operetkowy "Muzyczny czar operetki"

W dniu 02.10.2015 r. w płacówce przy ul. Oliwskiej 5 odbył się uroczysty koncert operetkowy "Muzyczny Czar Operetki" w którym wystąpili znani, cenieni, wspaniali artyści scen operetkowych w Polsce: Pani Aleksandra KLIMCZAK- sopran, Pan Krzysztof CIUPIŃSKI-ŚWIĄTEK - tenor, Pan Andzej SEROCZYŃSKI - fortepian.

Aleksandra KLIMCZAK W październiku 2013 uzyskała tytuł magistra sztuki, kończąc z wyróżnieniem studia na Wydziale Wokalnym Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie Anny Radziejewskiej.  Podczas nauki w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie, śpiewała w realizacjach scenicznych spektakli, przy których współpracowała między innymi z reżyserami Janem Młodawskim i Natalią Babińską oraz kompozytorką Weroniką Ratusińską. Stale współpracuje z młodymi reżyserami w ramach Instytutu Opery. Występuje na licznych koncertach w repertuarze operowym i operetkowym, jak również oratoryjno-kantatowym. Od września 2014 współpracuje z Filharmonią Narodową w Warszawie.

Krzysztof CIUPIŃSKI-ŚWIĄTEK – tenor. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Urodzony w Warszawie. Współpracuje m.in. z Operetką Warszawską im. Jana Kiepury, Filharmonią Narodową, Reprezentacyjnym Zespołem Artystycznym Wojska Polskiego oraz agencjami impresaryjnymi w kraju i zagranicą. Od 2012 roku jako jedyny Polak współtworzy międzynarodową grupę artystyczną The 12 Tenors, z którą zaśpiewał setki koncertów w Europie i Chinach. Jeden z najlepszych głosów tenorowych w Polsce. Zaliczany do czołówki śpiewaków młodego pokolenia.

 

Nasi artyści: Aleksandra KLIMCZAK (sopran) i Krzysztof CIUPIŃSKI-ŚWIĄTEK (tenor). Nasi artyści: Aleksandra KLIMCZAK (sopran) i Krzysztof CIUPIŃSKI-ŚWIĄTEK (tenor).
Andrzej Seroczyński przedstawia artystów. Andrzej Seroczyński przedstawia artystów.
Andrzej Seroczyński w opowieści o występach scenicznych. Andrzej Seroczyński w opowieści o występach scenicznych.
Artyści w duecie. Artyści w duecie.
Zasłuchana publiczność... Zasłuchana publiczność...
Krzysztof CIUPIŃSKI-ŚWIĄTEK w popisie solowym. Krzysztof CIUPIŃSKI-ŚWIĄTEK w popisie solowym.
Kolejny duet... Kolejny duet...
Pan Trębiński - jeden z najstarszych pensjonariuszy, znawca opery. Nie tylko znał wszystkie tytuły arii i pieśni, ale wykonywał je wspólnie z artystami. Pan Trębiński - jeden z najstarszych pensjonariuszy, znawca opery. Nie tylko znał wszystkie tytuły arii i pieśni, ale wykonywał je wspólnie z artystami.
Aleksandra KLIMCZAK w popisie solowym Aleksandra KLIMCZAK w popisie solowym
Publiczność... Publiczność...

 

W repertuarze koncertu znalazły się znane, popularne i znamienite utwory operowe, operetkowe i musicalowe. Artyści w jedyny dla siebie sposób z gracją, wdziękiem i profesjonalizmem tworzyli sceny aktorskie - prezentując poszczególe utwory. Prawie każdy z nich wywoływał interakcję z widownią wywołując uśmiech, oklaski, śmiech czy zachętę do wspólnego tańca. Byliśmy pełni podziwu dla kunsztu wokalnego artystów i niesamowitych głosów, o których skali jeszcze długo rozmawiano w kuluarach spotkania.

Po raz kolejny wszyscy obecni stali się uczestnikami prawdziwej uczty muzycznej.

W spotkaniu uczestniczyli seniorzy ze Światowego Związku Żołnierzy AK Okręgu Warszawskiego, byłych Powstańców Warszawskich. Grupa w liczbie 20osób będzie brała udział w projekcie dofinansowywanym przez m.st. Warszawa "Sprawni. Aktywni. Potrzebni" dedykowany byłym powstańcom warszawskim pzoostającym poza systememn wsparcia opieki społecznej

 

Krzysztof CIUPIŃSKI-ŚWIĄTEK - w popisie solowym. Krzysztof CIUPIŃSKI-ŚWIĄTEK - w popisie solowym.
Aria, w której nie pada ani jedno słowo. "Miauuuu"... Aria, w której nie pada ani jedno słowo. "Miauuuu"...
Zachwycona publiczność. Na pierwszym planie - Pani Danusia i Pan Kazimierz. Zachwycona publiczność. Na pierwszym planie - Pani Danusia i Pan Kazimierz.
Zachwycona publiczność. na pierwszym planie - nasi goście ze Światowego Związku AK. Zachwycona publiczność. na pierwszym planie - nasi goście ze Światowego Związku AK.
Z kwiatami dla artystów czekają: Prezes Fundacji Jerzy Kamiński, Wiceprezes Fundacji Barbara Marczak, terapeutka zajęciowa Paulina Nowak. Z kwiatami dla artystów czekają: Prezes Fundacji Jerzy Kamiński, Wiceprezes Fundacji Barbara Marczak, terapeutka zajęciowa Paulina Nowak.
Artyści z kwiatami... W tle brawa i głośne wołanie o bis... Artyści z kwiatami... W tle brawa i głośne wołanie o bis...
Co zagramy na bis?? Zastanawiają się Krzysztof CIUPIŃSKI-ŚWIĄTEK oraz Andrzej SEROCZYŃSKI. Co zagramy na bis?? Zastanawiają się Krzysztof CIUPIŃSKI-ŚWIĄTEK oraz Andrzej SEROCZYŃSKI.
Wirtuoz przy pianinie. Andrzej SEROCZYŃSKI stworzył cudowną muzyczną atmosferą... Wirtuoz przy pianinie. Andrzej SEROCZYŃSKI stworzył cudowną muzyczną atmosferą...
NIektórzy z naszych pensjonariuszy śpiewali razem z artystami. NIektórzy z naszych pensjonariuszy śpiewali razem z artystami.
Pełna sala. To nasz zawsze cieszy. Pełna sala. To nasz zawsze cieszy.

 

Działanie zostało zrealizowane w ramach projektu "C.U.D.O." Centrum Usług Dziennej Opieki Senioralnej dla osób niesamodzielnych, starszych i schorowanych ze wsparciem domowego wolontariatu senioralnego" na podstawie rządowego programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych  ASOS 2015. Umowa numer 6163/2015/ASOS z dnia 01.07.2015 zawarta z Ministrem Pracy i Polityki Społecznej.

 

01.10.2015 r. Projekt "Sprawni. Aktywni. Potrzebni"

Miło nam poinformować, że od października 2015 r. nasza Fundacja będzie realizowała zadanie dofinansowane z m. st. Warszawy „SPRAWNI. AKTYWNI. POTRZEBNI”„Budowanie aktywności społeczno-edukacyjnej osób starszychbyłych żołnierzy Powstania Warszawskiego - członków Światowego Związku Żołnierzy AK Okręgu Warszawskiego”. Projekt będzie realizowany dzięki dofinansowaniu m. st. Warszawy w ramach II otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie działalności na rzecz kombatantów i osób represjonowanych w 2015 r. Nazwa zadania konkursowego: utrzymanie samodzielności żołnierzy biorących udział w Powstaniu Warszawskim. Jesto zadanie publiczne realizowane na rzecz osób starszych w zakresie współpracy Miasta st. Warszawy w 2015 roku z organizacjami określone w Programie Warszawa Przyjazna Seniorom na lata 2013-2020, przyjętego uchwałą Rady m.st. Warszawy Nr LXXII/1870/2013 z 5.12.2013 r. Umowa numer: PS/B/VI/3/10/438/2015 z dnia 14.10.2015 r.

W ramach projektu seniorzy - byli powstańcy warszawscy - będą uczestniczyli w zajęciach realizowanych na terenie naszej Fundacji: rehabilitacji, zajęciach terapeutycznych oraz spotkaniach z ciekawymi ludźmi i koncertach. Miło nam będzie gościć w naszych prograch grupę seniorów ze Światowego Związku Żołnierzy AK. Współpraca podjęta ze związkiem zaowocowała wspólnym projektem i otrzymaniem dofinansowania na realizację projektu. W projekcie weżmie udział 20 byłych powstańców. Projekt będzie realizowany do końca 2015 r.

Dziękujemy za otrzymane zaufanie.

 

Logo m.st. Warszawy - dofinansowanie projektu w ramach programu współfinansowango przez m.st. Warszawa. Logo m.st. Warszawy - dofinansowanie projektu w ramach programu współfinansowango przez m.st. Warszawa.

 

 

Fundacja Pomoc Potrzebującym

pomagamy i uczymy pomagać
 

PROJEKT "WAŻNI" Budowanie i podtrzymanie aktywności społeczno-edukacyjnej kombatantów

Warszawska Złota Rączka dla seniorów 75+


 

PROJEKT "SPRAWNI. (AK)tywni. POTRZEBNI"

PROJEKT "Lek potrzebny od zaraz"

 

Lek potrzebny od zaraz”

PROJEKT "WARUNEK POWROTU"

WARUNEK POWROTU

Inicjatywa "WARTO BYĆ ZA" Kompanii Piwowarskiej IV EDYCJA 2009 r.

Projekt "SKAZANI nie STRACENI"

 norway,


Wsparcie udzielone przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu Rzeczpospolitej Polskiej w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych

Projekt Przekroczyć Granice

EFS

Projekt  "PRZEKROCZYĆ GRANICE " - szansą na Twój rozwój

 

Współpracujemy z Bankiem Żywności w ramach programu PEAD


Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuje pliki Cookie