• marmur_06.jpg
  • 15a.jpg
  • 15.jpg
  • 10c.jpg
  • marmur_01.jpg
  • 5.jpg
  • ol_09_2018_18.jpg
  • 1a.jpg
  • 10b.jpg
  • bud_ol_05.jpg
  • 11a.jpg
  • bud_ol_06.jpg
  • 9.jpg
  • 12.jpg
  • 11d.jpg
  • 3.jpg
  • 10a.jpg
  • 14.jpg
  • 10.jpg
  • dscn7339.jpg
  • 20.jpg
  • 3a.jpg
  • 14a.jpg
  • bank_wol_08.jpg
  • 7.jpg
  • 19.jpg
  • 2.jpg
  • bene_15.jpg
  • 1b.jpg
  • 4a.jpg

MARZEC 2015

Email Drukuj PDF

 

MARZEC 2015

 

27.03.2015 r. Przygotowania do Świąt Wielkiej Nocy w placówkach opiekuńczych

 

W ramach terapii zajęciowej realizowanej w obu naszych placowkach opiekuńczych nasi seniorzy przygotowują dekoracje świąteczne na stoły wielkanocne oraz dla swoich bliskichDla naszych podopiecznych to nie tylko forma przygotowania się do świąt, ale także aktywnego spędzania wolnego czasu i aktywizacji edukacyjno-manualnej. To także forma budowania integracji i możliwość codziennego spotkania się. Zajęcia prowadzi terapeutka: Paulina Nowak.

 

Pisanki przygotowane przez naszych seniorów. Pisanki przygotowane przez naszych seniorów.
Seniorzy przygotowują ozdoby świąteczne. Seniorzy przygotowują ozdoby świąteczne.
Pisanka w przygotowaniu. Pisanka w przygotowaniu.
Senmiorzy sadzą owies. Senmiorzy sadzą owies.
Pani Janeczka sadzi owies dla wielkanocnego baranka. Pani Janeczka sadzi owies dla wielkanocnego baranka.
Wielkanocne cuda - dzieło naszych podopiecznych. Wielkanocne cuda - dzieło naszych podopiecznych.

 

 

26.03.2015 r. Wielkanocne Spotkanie Służb Mundurowych

 

26 marca 2015 r. odbyło się Wielkanocne Spotkanie Służb Mundurowych Mazowsza w gmachu Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego. Na to spotkanie został zaproszony Zarząd Fundacji. Na spotkaniu była obecna Wiceprezes Fundacji Pani Barbara MARCZAK.

Jest to już drugie świąteczne spotkanie i pierwsze wielkanocne. Przy wielkanocnym stole spotkali się funkcjonariusze Służby Więziennej, Straży Granicznej, policjanci, celnicy, żołnierze, strażacy, strażnicy miejscy, Straż Ochrony Kolei oraz zaproszeni goście. Delegację Służby Więziennej stanowili: Zastępca Dyrektora Generalnego Służby Więziennej płk Jarosław Kardaś, Zastępca Dyrektora Generalnego Służby Więziennej płk Andrzej Pecka, Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Warszawie płk Anna Osowska-Rembecka, dyrektorzy jednostek penitencjarnych okręgu warszawskiego oraz specjaliści OISW w Warszawie. Na spotkanie zostali zaproszeni również przedstawiciele organizacji pozarządowych współpracujacych ze służbą więzienną na terenie okręgu warszawskiego.

Wielkanocne spotkanie rozpoczęła płk Anna Osowska-Rembecka, Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Warszawie powitaniem wszystkich zgromadzonych oraz przekazaniem w imieniu własnym i współorganizatorów tego spotkania - komendantów, szefów służb i instytucji województwa mazowieckiego - najserdeczniejszych życzeń z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy. Następnie życzenia i podziękowania za dotychczasową współpracę złożył wszystkim Wicewojewoda Mazowiecki Dariusz Piątek.

W imieniu Naczelnego Kapelana Służby Więziennej ewangelię odczytał ks. Wawrzyniec Grotek, kapelan Aresztu Śledczego w Warszawie-Mokotowie, natomiast poświęcenia wielkanocnego pokarmu i błogosławieństwa zgromadzonym dokonał Biskup Polowy Wojska Polskiego ks. Józef Guzdek.

Spotkanie wielkanocne uświetnił występ chóru Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Warszawie, którego dyrygentem i kierownikiem jest Paulina Nowak - pracownik naszej organizacji. Warto przypomnieć, że chór powstał z inicjatywy Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Warszawie i osobiście Pani Dyrektor Anny Osowskiej-Rembeckiej oraz Prezesa Fundacji "Pomoc Potrzebującym" Pana Jerzego Kamińskiego. Chór jest przedsięwzięciem społecznym, realizowanym w wolnym czasie funkcjonariuszy służby więziennej. Specjalnie na okoliczność Wielkiej Nocy chórzyści opracowali dwa utwory: „Stabat Mater” – Zoltan Kodaly i chorał pasyjny „Jam trwały jak opoka” – Jana Sebastiana Bacha.

Na zakończenie spotkania wszyscy goście otrzymali upominki (pisanki, koszyczki wielkanocne, kartki świąteczne) wykonane przez więźniów w ramach prac rękodzielniczych.

 

Zaproszeni goście w auli Ordynariatu Polowego w Warszawie. Zaproszeni goście w auli Ordynariatu Polowego w Warszawie.
Chór przed występem. Chór przed występem.
Dyrygent chóru - Paulina Nowak - pracownik Fundacji "Pomoc Potrzebującym" Dyrygent chóru - Paulina Nowak - pracownik Fundacji "Pomoc Potrzebującym"
Chór w gotowości do występu, Chór w gotowości do występu,

 

 

12.03. 2015 r. i 23.03.2015 r. Użyczenie autobusu na potrzeby osadzonych

                                               Aresztu Śledczego Warszawa Białołęka.

 

Na prośbę Aresztu Śledczego Warszawa Białołęka Fundacja dwukrotnie użyczyła autokaru wraz z kierowcą na potrzeby dowozu osadzonych do Muzeum Powstania Warszawskiego w dniu 12.03.2015 r. oraz do Muzeum Warszawskiej Pragi w dniu 23 marca 2015 r. Spotkania edukacyjne w warszawskich muzeach to jeden z elementów procesu resocjalizacji realizowanego przez jednostki penitencjarne. Dzięki udostępnieniu autobusu mogą w nich uczestniczyć wieksze grupy osadzonych, bez konieczności ich konwojowania do miejsca docelowego. Cieszymy się, że w ten sposób możemy się przyczynić do aktywizacji osadzonych i wsparcia ich rozwoju edukacyjno-społecznego.

 

 

16.03.2015 r. Zajęcia ARTETERAPII zajęciowej w jednostce OZ Bemowo

                   realizowane w ramach projektu "Namaluj Siebie".

 

03 marca 2015 rozpoczęliśmy realizację projektu "Namaluj Siebie" dofinansowanego z Funduszu Pomocy Postpenitencjarnej Ministerstwa Sprawiedliwości. Na terenie jednostki penitencjarnej AŚ Białołęka OZ Bemowo będą realizowane zajęcia m.in. z terapii zastępowania agresji - warsztaty ART. oraz warsztaty arteterapii zajęciowej - czyli zajęcia edukacyjno-artystyczne będące próbą pokazania osadzonym z problemem agresji i przemocy nowych obszarów aktywności. W dniu 16.03.2015 r. odbyły się jedne z pierwszych zajęć w cyklu arteterapii - osadzeni przygotowywali karmniki dla ptaków. Z założenia warsztaty będa miały charakter interdyscyplinarny z wykorzystaniem wielu dziedzin sztuki: plastyki, rysunku, malarstwa, rzeźby, decoupagu, stolarstwa użytkowego.

Zajęcia arteterapii na OZ Bemowo będą realizowane w każdy poniedziałek od marca do lipca 2015 r. Trenerką prowadzącą zajęcia z ramienia Fundacji jest Paulina Nowak.

 

Osadzeni biorący udział w projekcie. Osadzeni biorący udział w projekcie.
Logo Projektu. Logo Projektu.
Tak powstaje szkielet karmnika. Tak powstaje szkielet karmnika.
Budowa karmnika w toku... Budowa karmnika w toku...
Logo ministerstwa. Logo ministerstwa.
Zajęcia arteterapii zajęciowej - OZ Bemowo. Zajęcia arteterapii zajęciowej - OZ Bemowo.

 

 

Działanie realizowane w ramach projektu „NAMALUJ SIEBIE”. Warsztaty kontrolowania emocji z elementami arteterapii i muzykoterapii zajęciowej dla osób osadzonych – kobiet i mężczyzn odbywających karę pozbawienia wolności w jednostkach penitencjarnych okręgu warszawskiego”. Projekt realizowany w ramach dofinansowania Ministerstwa Sprawiedliwości z Funduszu Pomocy Postpenitencjarnej. Umowa numer: DWOIP-I-552-69/14


04.03.2015 r. Warsztaty terapii zastępowania agresji ART. w jednostce 

                   OZ Bemowo oraz AŚ Grochów realizowane 

                   w ramach projektu "Namaluj Siebie".

 

Od dnia 03 marca 2015 rozpoczęliśmy realizację projektu "Namaluj Siebie" dofinansowanego z Funduszu Pomocy Postpenitencjarnej Ministerstwa Sprawiedliwości. Na terenie jednostki penitencjarnej AŚ Białołęka OZ Bemowo (mężczyźni) oraz AŚ Grochów (kobiety) będą realizowane zajęcia m.in. z terapii zastępowania agresji - warsztaty ART. oraz warsztaty arteterapii zajęciowej - czyli zajęcia edukacyjno-artystyczne będące próbą pokazania osadzonym z problemem agresji i przemocy nowych obszarów aktywności.

W dniu 04.03.2015 r. odbyły się pierwsze zajęcia w cyklu terapii ART. dla osadzonych kobiet i mężczyzn z diagnozą agresji, którzy popełnili czyn przestępczy z użyciem przemocy lub sprawiają problem z różnymi formami przejawianej agresji w trakcie odbywania kary pozbawienia wolności. 16 osobowe grupy beneficjentów zostały podzielone na 2 zespoły warsztatowe po 8 osób, które raz w tygodniu uczestniczą w zajęciach.

Zajęcia są prowadzone w formie zajęć grupowych oraz w zależności od zapotrzebowania w formie indywidualnych konsultacji. Zajęcia obejmą część teoretyczną (wykładową) oraz warsztatową. W ramach zajęć podjęte zostaną m.in. takie zagadnienia jak:.

1.      Zjawisko przemocy i agresji.

2.      Czym jest przemoc a czym agresja.

3.      Rodzaje przemocy.

4.      Wpływ przemocy na psychikę człowieka.

5.      Skutki przemocy w dorosłym życiu.

5.      Przyczyny, mechanizmy, bodźce - co wywołuje agresję.

Warsztaty mają na celu pokazanie skutków przemocy i agresji oraz wskazanie na konieczność ich zastąpienia zachowaniami społecznie akceptowalnymi. Warsztaty w części teoretycznej i praktycznej skupią się na przyczynach i skutkach agresji, jej podłożu psychicznym i społecznym (desocjalizacja).

Zajęcia w ramach całego bloku terapii ART. będzie prowadziła wykwalifkowana, certyfikowana trenerka terapii ART. Pani Małgorzata KAMIŃSKA - pracownik naszej organizacji. Zajęcia potrwają do końca czerwca 2015 r. i obejmą 45 godzin warsztatowych dla każdej grupy.

 

Logo Projektu. Logo Projektu.

 

Działanie realizowane w ramach projektu „NAMALUJ SIEBIE”. Warsztaty kontrolowania emocji z elementami arteterapii i muzykoterapii zajęciowej dla osób osadzonych – kobiet i mężczyzn odbywających karę pozbawienia wolności w jednostkach penitencjarnych okręgu warszawskiego”. Projekt realizowany w ramach dofinansowania Ministerstwa Sprawiedliwości z Funduszu Pomocy Postpenitencjarnej. Umowa numer: DWOIP-I-552-69/14

 

 

Fundacja Pomoc Potrzebującym

pomagamy i uczymy pomagać
 

PROJEKT "WAŻNI" Budowanie i podtrzymanie aktywności społeczno-edukacyjnej kombatantów

Warszawska Złota Rączka dla seniorów 75+


 

PROJEKT "SPRAWNI. (AK)tywni. POTRZEBNI"

PROJEKT "Lek potrzebny od zaraz"

 

Lek potrzebny od zaraz”

PROJEKT "WARUNEK POWROTU"

WARUNEK POWROTU

Inicjatywa "WARTO BYĆ ZA" Kompanii Piwowarskiej IV EDYCJA 2009 r.

Projekt "SKAZANI nie STRACENI"

 norway,


Wsparcie udzielone przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu Rzeczpospolitej Polskiej w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych

Projekt Przekroczyć Granice

EFS

Projekt  "PRZEKROCZYĆ GRANICE " - szansą na Twój rozwój

 

Współpracujemy z Bankiem Żywności w ramach programu PEAD


Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuje pliki Cookie