• 1.jpg
  • 5.jpg
  • 1b.jpg
  • bud_ol_06.jpg
  • 10a.jpg
  • 2b.jpg
  • ol_09_2018_18.jpg
  • 7.jpg
  • 14.jpg
  • bank_wol_08.jpg
  • 20.jpg
  • 10.jpg
  • 11b.jpg
  • bud_ol_05.jpg
  • marmur_01.jpg
  • 1a.jpg
  • bene_15.jpg
  • 10b.jpg
  • 2.jpg
  • 11a.jpg
  • 17.jpg
  • 3.jpg
  • 4a.jpg
  • 11d.jpg
  • dscn7339.jpg
  • 12.jpg
  • 15a.jpg
  • 14a.jpg
  • 10c.jpg
  • 19.jpg

SIERPIEŃ 2014

Email Drukuj PDF

 

25.08.2014 r. Mądrej sowie...

                          zajęcia plastyczne w ramach projektu "NAMALUJ swoje EMOCJE"

 

W ramach realizowanego przez naszą organizację projektu "NAMALUJ swoje EMOCJE" beneficjentki projektu w ramach prowadzonych warsztatów edukacyjno-artystycznych wykonały ogromną kolorową sowę - symbol mądrości, wiedzy i cierpliwości. Osadzone na ogromnym płótnie namalowały kolorową sowę, która - po zakończonych zajęciach - zawisła na sali widzeń Aresztu Śledczego Warszawa Grochów. Kobiety przed swoimi bliskim w trakcie spotkań z rodziną mogą się teraz pochwalić swoim dziełem, dla dzieci - to miły akcent kolorsytyczny które trochę "ociepla" wizerunek więzienia, z którym stykają się w trakcie widzeń ze swoją mamą. Zajęcia to element terapii i rozwijania zdolności manualnych, katalizowania emocji dla osób z cechami nadpobudliwości emocjonalnej i agresji. Zajęcia prowadziła trenerka naszej organizacji - terapeutka zajęciowa Pani Paulina Nowak.

 

Kolorowa sowa - dzieło beneficjentek projektu "Namaluj Swopje emocje" Kolorowa sowa - dzieło beneficjentek projektu "Namaluj Swopje emocje"
Kolorowy obraz - mądra sowa. Kolorowy obraz - mądra sowa.
Wspólne malowanie. Wspólne malowanie.
Wspólne malowanie obrazu. Po prawej stronie. Terapeutka zajęciowa, pracownik naszej organizacji - Paulina Nowak. Wspólne malowanie obrazu. Po prawej stronie. Terapeutka zajęciowa, pracownik naszej organizacji - Paulina Nowak.
Wspólna praca plastyczna. Wspólna praca plastyczna.
Wspólne malowanie. Wspólne malowanie.


Działanie realizowane w ramach projektu „NAMALUJ SWOJE EMOCJE”. Warsztaty kontrolowania emocji i arteterapii dla osób osadzonychkobiet i mężczyzn odbywających karę pozbawienia wolności w jednostkach penitencjarnych okręgu warszawskiego - z problemami agresji i przemocy domowej” realizowanego w ramach zadania dofinansowanego z Ministerstwa Sprawiedliwości w ramach Funduszu Pomocy Postpenitencjarnej.
Umowa numer: DWOIP-I-552-25/14


21.08.2014 r. BUUM - Gry podwórkowe naszego dzieciństwa

W ramach realizowanego przez naszą organizację projektu "KLAMra_2014" zaprosiliśmy Edytę Ołdak ze „Stowarzyszenia z siedzibą w Warszawie”, która obecnie realizuje nowy projekt BUUM zakładający przełożenie dawnych gier i zabaw podwórkowych na współczesne media. W pierwszej części warsztatów Edyta przeprowadziła wywiad z naszymi pensjonariuszami, pytając w co się bawili będąc małymi dziećmi. Powróciły najcudowniejsze wspomnienia z dziecięcych lat a opowieściom nie było końca. Następnie przeszliśmy do drugiego etapu zadania a mianowicie poznaliśmy system Arduino, który tylko wyglądał skąp likowanie. Okazało się bowiem, że bez większych problemów nasi pensjonariusze przy pomocy diody opornika i płytki montażowej oraz szablonu, stworzyli układ elektroniczny, który podłączyliśmy. Rezultatem dobrze wykonanego zadania była migająca dioda. Na „deser” zagraliśmy w zmodyfikowane kapsle, urozmaicone systemem Arduino. To była niespodzianka dla Seniorów. Każdy z uczestników musiał trafić kapslem w środek jednego z kilku pól na planszy, jeśli się udało, Arduino odtwarzał wcześniej nagrany wywiad z Pensjonariuszami. Tego nasi Seniorzy się niespodziewali. Zabawie i radości nie było końca.

 

 

Serdecznie dziękujemy Edycie za przywrócenie wspomnień z dziecięcych lat i cudowną zabawę :-)

 

Działanie zostało zrealizowane w ramach projektu "KLAMra_2014" Klub Aktywności Wewnątrzpokoleniowej, na który nasza organizacja otrzymała dofinansowanie z MPiPS Program ASOS 2014. Projekt będzie realizowany na terenie obu naszych placówek do końca 2014 r.

 

08.08.2014 r. Papierowe Cuda

W ramach realizowanego przez naszą Fundację projektu KLAMra 2014, do obu placówek, przy ul.Kiejstuta 1 i ul.Oliwskiej 5 zaprosiliśmy „Pewną Panią” z fragmentu piosenki Krystyny Korewickiej i Bogusława Śmiechowskiego, niezwykłą  Panią Bronisławę Fitak autorką papierowej zabawki o nazwie „Fitak”.

„FITAK” to kartka papieru w odpowiedni sposób złożona w harmonijkę z której Pani Bronisława potrafi wyczarować ponad 450 figur przestrzennych. Zabawka „FITAK” jest tak prosta a zarazem doskonale rozwijająca wyobraźnię i kreatywność oraz sprawność manualną, jak się okazuje w każdym wieku ponieważ na warsztatach bawiliśmy się w 4 pokolenia i pomysłów na nowe figury nie było końca. Podczas zabawy powiększyliśmy zbiór figur o: suszarkę do włosów, mankiet koszuli, kieliszek i kod DNA. Jesteśmy niezwykli dumni z pomysłowości naszych pensjonariuszy.

 

 

W 1987 roku Pani Bronisława opatentowała swój wynalazek oraz otrzymała zgodę od Ministerstwa Kultury na publiczne prezentowanie talentu. W tymże roku znalazła się również w Księdze Rekordów Guinessa a kilka lat wcześniej Sam Erno Rubik, z którym się spotkała, był zafascynowany jej pomysłem. Wcale Nas to nie dziwi!

Jesteśmy zaszczyceni mogąc gościć w naszej Fundacji tak niezwykłą osobę jak Pani Bronisława Fitak.

Pani Broni jeszcze raz dziękujemy za przybycie i chęć podzielenia się swoim talentem oraz życzymy dużo zdrowia.

 

 

Działanie zostało zrealizowane w ramach projektu "KLAMra_2014" Klub Aktywności Wewnątrzpokoleniowej, na który nasza organizacja otrzymała dofinansowanie z MPiPS Program ASOS 2014. Projekt będzie realizowany na terenie obu naszych placówek do końca 2014 r.

 

 

01.08.2014 r.  OBCHODY 70 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego 

 

W dniu 01.08.2014 r. w placówce przy ul. Oliwskiej 5 odbył się koncert Kapeli Praskiej z okazji 70 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

W ramach realizowanego przez naszą organizację projektu "KLAMra_2014" zaprosiliśmy na wyjątkową i ważną uroczystość, znaną i cenioną nie tylko przez warszawiaków "Kapelę Praską" popularyzującą od ponad 25 lat warszawski folklor muzyczny.

Koncert rozpoczął się o godzinie 14:30 w nowo otwartej sali konferencyjnej. W roli konferansjerki, koncert poprowadziła oraz uroczyście powitała naszych gości Grażyna Czaplewska - trener ergoterapii zajęciowej w ramach projektu "KLAra_2014".

Artyści zaprezentowali repertuar piosenki warszawskiej oraz powstańczo-okupacyjnej. Wykonali między innymi takie znane szlagiery jak: "Warszawa da się lubić", "Tango Milonga", "Czarna Mańka", "Nie masz cwaniaka nad warszawiaka", "Pałacyk Michla" i wiele wiele innych, które naszych pensjonariuszy wprawiły w zadumę ale również porwały do śpiewu i tańca.

 

 

Zorganizowany koncert w naszej placówce to dla niektórych pensjonariuszy jedyna możliwość poznania i wysłuchania na żywo tradycyjnych piosenek warszawskich, ulicy i podwórek.

W tak ważnym dla nas dniu Obchodów 70 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego to wspomnienie osobistych wydarzeń, przełomowych  dla historii Polski w których brali udział. Wielkie święto, pamięć o ludziach o Wolną i Niepodległą Warszawę.
Tego dnia, każdy z nas z dumą nosił przypięty na piersi biało-czerwony kotylion.

Serdecznie dziękujęmy za przyjęcie zaproszenia "Kapeli Praskiej" oraz wspaniały koncert.

 

 

Plakat na koncert przygotował Konrad STYRYLSKI. Dziękujemy. Plakat na koncert przygotował Konrad STYRYLSKI. Dziękujemy.

 

Koncert został zrealizowany w ramach projektu "KLAMra_2014" Klub Aktywności Wewnątrzpokoleniowej, na który nasza organizacja otrzymała dofinansowanie z MPiPS Program ASOS 2014. Projekt będzie realizowany na terenie obu naszych placówek do końca 2014 r.

 

 

01.08.2014 r.  OBCHODY 70 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego:

                       wykład okolicznościowy

 

Z okazji 70 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.w obu naszych placówkach opiekuńczych odbył się okolicznościowy wykład poświęcony historii i tradycji powstania warszawskiego. Wykład stał się pretekstem dla wielu naszych podopiecznych do wspomnień i opowieści o trudnych i bohaterskich czasach powstania. Niektórzy z naszych podopiecznych byli świadkami tych wydarzeń, a ich rodzice brali udział w Powstaniu. Wspomnienia tamtych dni były dla naszych podopiecznych trudne, ale też byli dumni z postawy warszawiaków pragnących wywalczyć wolność dla swojego miasta.

Wiele emocji wywołały stare zdjęcia prezentujące powstańcze dni Warszawy oraz prezentujące widok zniszczeń jakie dokonały się w mieście wskutek ekterminacji miasta po upadku powstania. Po prezentacji wywiązała się prawdziwa i emocjonalna dyskusja o powrotach do zrujnowanego miasta i pierwszych dniach i miesiącach życia w zniszczonym mieście. Jak podkreślali nasi podopieczni - powrót do miasta, które było ich małą ojczyzną - stał się dla nich rzeczą oczywistą. Prezentacja, wykład i dyskusja wywołały w naszych seniorach ogromne emocje, ale też pobudziły do wspomnień i rozmyślań nad minionym czasem i historią, która ich dotknęła bezpośrednio.

Wykład z okazji 70 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Wykład z okazji 70 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Powstańcza mapa Warszawy - fragment prezentacji. Powstańcza mapa Warszawy - fragment prezentacji.

Prowadząca spotkanie - Pani Grażyna CZAPLEWSKA Prowadząca spotkanie - Pani Grażyna CZAPLEWSKA

Bohaterowie powstańczych dni - fragment prezentacji. Bohaterowie powstańczych dni - fragment prezentacji.

Zdjęcie zrujnowanej Warszawy - fragment prezentacji. Zdjęcie zrujnowanej Warszawy - fragment prezentacji.

Dyskusja w trakcie wykładu. Dyskusja w trakcie wykładu.

Trener prowadzący: Grażyna CZAPLEWSKA - specjalista ergoterapii zajęciowej.

Wykład został zrealizowany w ramach projektu "KLAMra_2014" Klub Aktywności Wewnątrzpokoleniowej, na który nasza organizacja otrzymała dofinansowanie z MPiPS Program ASOS 2014. Projekt będzie realizowany na terenie obu naszych placówek do końca 2014 r.

 

Fundacja Pomoc Potrzebującym

pomagamy i uczymy pomagać
 

PROJEKT "WAŻNI" Budowanie i podtrzymanie aktywności społeczno-edukacyjnej kombatantów

Warszawska Złota Rączka dla seniorów 75+


 

PROJEKT "SPRAWNI. (AK)tywni. POTRZEBNI"

PROJEKT "Lek potrzebny od zaraz"

 

Lek potrzebny od zaraz”

PROJEKT "WARUNEK POWROTU"

WARUNEK POWROTU

Inicjatywa "WARTO BYĆ ZA" Kompanii Piwowarskiej IV EDYCJA 2009 r.

Projekt "SKAZANI nie STRACENI"

 norway,


Wsparcie udzielone przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu Rzeczpospolitej Polskiej w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych

Projekt Przekroczyć Granice

EFS

Projekt  "PRZEKROCZYĆ GRANICE " - szansą na Twój rozwój

 

Współpracujemy z Bankiem Żywności w ramach programu PEAD


Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuje pliki Cookie