• 15.jpg
  • 11d.jpg
  • 5.jpg
  • bud_ol_06.jpg
  • 4a.jpg
  • 14a.jpg
  • 20.jpg
  • 10.jpg
  • marmur_06.jpg
  • 7.jpg
  • 11a.jpg
  • 19.jpg
  • 17.jpg
  • dscn7339.jpg
  • 3.jpg
  • ol_09_2018_18.jpg
  • 10b.jpg
  • 2b.jpg
  • 10a.jpg
  • 3a.jpg
  • 14.jpg
  • 12.jpg
  • bank_wol_08.jpg
  • bene_15.jpg
  • 1.jpg
  • 1a.jpg
  • 9.jpg
  • 2.jpg
  • 15a.jpg
  • bud_ol_05.jpg

GRUDZIEŃ 2013

Email Drukuj PDF

 

Zarząd Fundacji Pożytku Publicznego „Pomoc Potrzebującym”

pragnie serdecznie podziękować wszystkim darczyńcom,

którzy przekazali 1% podatku dochodowego za rok 2012.

Dzięki pomocy ludzi dobrej woli

możemy realizować cele statutowe Fundacji,

wspierać osoby potrzebujące,

osadzonych i ich rodziny

oraz osoby starsze.

Niech nadchodzący Nowy Rok 2014

będzie wyjątkowy, pełen sukcesów, zdrowia i radości.

W imieniu Fundacji 

i wszystkich naszych podopiecznych w imieniu których występujemy

 

serdecznie DZIĘKUJEMY.

 

 

 

19.12.2013r., 20.12.2013r.  Spotkania wigilijne w naszych Domach Opieki.

 

Coroczne, uroczyste spotkania wigilijne odbyły się dnia 19.12.2013r. w Domu Opieki przy ul. Kiejstuta 1 oraz 20.12.2013r. w Domu Opieki przy ul. Oliwskiej 5.

 

W uroczystym spotkaniu udział wzięli pensjonariusze z zaproszonymi rodzinami, pracownicy oraz przybyli goście. Wizyta księdza, wspólna modlitwa i dzielenie się opłatkiem pozwoliły poczuć się wszystkim jak na prawdziwej, rodzinnej Wigilii. Wykonane przez seniorów ozdoby świąteczne pięknie przystroiły stoły, na których podane zostały wigilijne potrawy przygotowane przez pracowników. Dopełnieniem spotkania wigilijnego było wspólne śpiewanie kolęd  co podkreśliło rodzinną atmosferę panująca w naszych domach opieki oraz szczególną więź pomiędzy seniorami a pracownikami.

Za uczestnictwo w Wigiliach bardzo serdecznie dziękujemy rodzinom, które zjawiły się i przeżywały święta razem z nami.

 

 

 

 

20.12.2013r. Świąteczne podarunki

 

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia Fundacja "Pomoc Potrzebującym"przygotowała słodkie paczki dla dzieci.

Prezentami zostanie obarowanych 17. maluchów z miejscowości Sypniewo w woj. Mazowieckim, z której wójtem Fundacja podpisała porozumienie o wzajemnej pomocy

Również w Zakładzie Karnym na Warszawskiej Białołęce jutro, tj. 21.12.2013r. zostanie rozdanych 15 paczek dzieciom, które wezmą udział w świątecznym widzeniu w ramach cyklicznie organizowanego i wspieranego przez nas programu "Ojciec-mur-dziecko."

W związku z prowadzoną przez Fundację resocjalizację przez pracę, nie zapomnieliśmu o  33.  dzieciach osób u nas zatrudnionych aktualnie przebywających w jednostkach penitencjarnych, dla których lrozłaka z rodzicami jest bardzo smutna.

Maluchy ze Szkoły specjalnej nr 98, które odwiedziły naszych pensjonariuszy w ostatnim czasie również otrzymały pakunki ze słodkościami w podziękowaniu za miłą wizytę.

 

 

ZAPROSZENIE

19.12. i 20.12.2013r.

Uroczysta wieczerza wigilijna dla pensjonariuszy naszych ośrodków oraz ich rodzin i opiekunów

Jak co roku Zarząd naszej Fundacji zaprasza serdecznie wszystkich pensjonariuszy obu naszych placówek opiekuńczych, ich rodziny i opiekunów na uroczystą wieczerzę wigilijną, która odbędzie się zarówno w ośrodku na ulicy Oliwskiej 5 jak i Kiejstuta 1.

Już dzisiaj wszystkich serdecznie zapraszamy, by przy wspólnym stole, wspólnym śpiewie cieszyć się z nadchodzących świąt Bożego Narodzenia i przełamując się opłatkiem życzyć sobie wszelkiej pomyślności, radości i szczęścia.

Niech wspólna obecność przy stole będzie dla nas doznaniem bliskości, pocieszenia w cierpieniu i radości z wzajemnej obecności, że nie jesteśmy sami zarówno w szczęściu jak i cierpieniu i umiemy się dzielić radościa nadchodzących świąt.

 

 

 

18.12.2013 r.  Wspólne kolędowanie seniorów z zaproszonymi dziećmi z pobliskiej szkoły.

 

W środę 18.12.2013r. naszych seniorów już po raz kolejny odwiedzili kolędnicy z Zespołu Szkół Specjalnych nr 98 mieszczącej się nieopodal naszych placówekprzy ul. Bartniczej 2 w Warszawie.

Dziewięcioro umuzykalnionych dzieci wraz z paniami wychowawczyniami przybyło najpierw do Domu Opieki przy ul. Kiejstuta 1 gdzie otrzymali słodki poczęstunek, a następnie ruszyli koncertować na ul. Oliwskiej 5.

Dzieci świetnie przygotowały się do występu. Nie tylko śpiewając ale również grając na cymbałkach skłoniły seniorów do wspólnego śpiewania.

Kolędnicy przywieźli ze sobą prezenty dla naszych podopiecznych w postaci kartek świątecznych samodzielnie wykonanych i opatrzonych serdecznymi życzeniami.

W podziękowaniu za wizytę oraz szczere życzenia świąteczne jakie otrzymaliśmy od dzieci Zarząd Fundacji podarował paczki ze słodyczami, które pozwolą maluchom na miłe wspomnienia z wizyty w czasie nadchodzących świat.

Koncert dzieci był również zapowiedzią przedstawienia jasełkowego, które zostanie zaprezentowane w naszych Domach Opieki w styczniu 2014r.

 

 

 

Bardzo dziękujemy za wizytę i życzymy spokojnych i radosnych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku wszystkim uczniom, nauczycielom oraz dyrekcji Zespołu Szkół Specjanych nr 98 w Warszawie.

 

15.12.2013 r.  Muzeum Dźwiękuczyli Orkiestra Niewidzialnych Instrumentów.

W dniu 15.12.2013 r. na terenie naszych obu placówek opiekuńczych Fundacji „Pomoc Potrzebującym” odbyły się warsztaty „Muzeum Dźwięku”. Poznaliśmy dawne instrumenty ludowe o wdzięcznych nazwach takich jak: gadułka, sarangi, suka mielecka, bandoneon,okaryna i in. Dzięki specjalnym nowoczesnym sterownikom instrumenty w magiczny sposób ożyły w rękach naszych pensjonariuszy.

Nasi Seniorzy samodzielnie komponowali i grali melodierazem stworzyliśmy ORKIESTRĘ NIEWIDZIALNYCH INSTRUMENTÓW we własnej i niepowtarzalnej aranżacji. Kolejnym elementem zajęć było stworzenie wspólnej opowieść na dowolnie wybrany temat. Rozpoczął Pan Jurek a kolejnym dopowiadanym pomysłom nie było końca, tak wspólnymi siłami Nasi pensjonariusze ułożyli wiersz zilustrowany dźwiękami aplikacji:

„Czy pamiętasz, jak świecił księżyc nad dachem naszego domu?

Niebo było usłane gwiazdami i słowik śpiewał

Był maj. To bardzo piękny miesiąc maj.

Młoda dziewczyna ust gorących mi daje.

Ona mówi: „ Tak… zrób coś…

Weź mnie na ręce, w swoje ramiona”.

szkoda się budzić z tak gorącego snu!

W placówce przy ul. Kiejstuta wiesz miał charaktr romantyczny i szczerze wzruszył każdego odbiorcę swoim pięknem i przesłaniem, utkanym z myśli i marzeń naszych podopiecznych. Wiersz przy ul. Oliwskiej miał charakter bardziej... abstrakcyjny. Ale za to był pełen humoru i niepowtarzalnego wdzięku. Jego układaniu towarzyszyły salwy śmiechu i dyskusji na temat znaczeń poszczególnych słów.

Celem warsztatu było zapoznanie pensjonariuszy ze światem współczesnej muzyki oraz nowych technologii, przy jednoczesnym poszukiwaniu ich źródeł w tradycji, naturze i muzyce ludowej. Jednocześnie ukazanie jak obszary słowa i wdzięku wzajemnie się przenikają i razem tworzą wspólny, integralny świat - oddziaływujących na nasze zmysły.

 

Na takich urządzeniach grali nasi pensjonariusze - wydobywając dźwięki - różnych dawnych instrumentów. Na takich urządzeniach grali nasi pensjonariusze - wydobywając dźwięki - różnych dawnych instrumentów.
Pani Jadzia i Pan Jurek - zaciekawieni "jak to działa?" Pani Jadzia i Pan Jurek - zaciekawieni "jak to działa?"
Pani Jadzia - steruje... cymbałami. Pani Jadzia - steruje... cymbałami.
Nasza grupa przygotowuje się... do grania. Nasza grupa przygotowuje się... do grania.
Pani Janina - DZIAŁA!!! Dźwięki się wydobywają - i WSZYSTKO GRA! Pani Janina - DZIAŁA!!! Dźwięki się wydobywają - i WSZYSTKO GRA!
Tekst ułożony przez pensjonariuszy przy ul. Oliwskiej. Tekst ułożony przez pensjonariuszy przy ul. Oliwskiej.

 

Serdecznie DZIĘKUJEMY "STOWARZYSZENIU BEZ NAZWY" za wizytę w naszej placówce i opracowanie tak ciekawego, KREATYWNWEGO i interesującego projektu.

Podziękowania dla Pani Edyty OŁDAK i moderatora warsztatów Pana Bartosza MAZURA - aktora znanego m.in. z seriali "M jak MIłość" czy "Na Wspólnej" - zaangażowanego w wolontariat na rzecz osób potrzebujących.

 

Pani Janeczka i Pani Rozalia - zaciekiewione i wsłuchane. Pani Janeczka i Pani Rozalia - zaciekiewione i wsłuchane.
Czytamy wiersz. Moderuje - Bartosz Mazur. Czyta - Pani Janeczka. Czytamy wiersz. Moderuje - Bartosz Mazur. Czyta - Pani Janeczka.
SZCZERA RADOŚĆ  się maluje na twarzach. SZCZERA RADOŚĆ się maluje na twarzach.
Pani Edyta OŁDAK - twórczyni całego zamieszania. Pani Edyta OŁDAK - twórczyni całego zamieszania.
Zasłuchany - Bartosz Mazur, Zasłuchany - Bartosz Mazur,
Zaplecze całego przedsięwzięcia. W tle "stroiciel dźwięków". Zaplecze całego przedsięwzięcia. W tle "stroiciel dźwięków".

 

Wszytkim Państwu w imieniu naszych pensjonariuszy

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.

 

Działanie było zrealizowane w ramach projektu "KLAMra" Klub Aktywności Międzypokoleniowej na który nasza organizacja otrzymała dofinansowanie z MPiPS Program ASOS 2013. Projekt jest realizowany na terenie obu naszych placówek do końca 2013 r.

 

 

12-13.12.2013 r.  Świąteczne PIERNICZKI.

W dniu 12-13.12. 2013 r. w ramach terapii zajęciowej realizowanej w naszych placówakch opiekuńczych nasi seniorzy przygotowywali świąteczne pierniczki. Pierniczki w 12 różnych wzorach - choinek, skarpetek, ręakwiczek-łapek, gwiazdek, ludzikiów i wielu innych - posłużyły jako podstawa do tworzenia barwnych kompozycji. Do tego celu przygotowano: kolorowe lukry, ozdobne słodkie gadżety - gwiazdki, kuleczki, poyspki. Pensjonariusze zgodnie ze swoją fantazją przygotowali kolorowe pierniki, które zawisną na jednej z naszych fundacyjnych choinek. Zabawy i radości było co niemiara - a nasi podopieczni prześcigali się w wymyślaniu ozdób piernikowych. Wszystko przy dźwiękach kolęd m.in w ywkonaniu J. Połomskiego, także jako próby rozśpiewania przed kolędowaniem w dniu wigilijnym jak i w trakcie obchodów Świat Bożego Narodzenia. Widać, że zbliża się świąteczny czas.

 

Do wspólne zabawy wciągnęli się także pracowniyc Fundacji., Tutaj Pani Ewa - nasza psycholog. Do wspólne zabawy wciągnęli się także pracowniyc Fundacji., Tutaj Pani Ewa - nasza psycholog.
Wspólne wykonanie - robimy świąteczne pierniki. Wspólne wykonanie - robimy świąteczne pierniki.
Mały pierniczek - wielkie słodkie dzieło. Mały pierniczek - wielkie słodkie dzieło.
Piernikowe prace. Piernikowe prace.
Piernikowe dzieło. Piernikowe dzieło.
Piernikowy świat - naszych podopiecznych. Piernikowy świat - naszych podopiecznych.
Tak powstawały świąteczne pierniczki. Tak powstawały świąteczne pierniczki.
Wspólna pieernkowa praca przy stole. Wspólna pieernkowa praca przy stole.
Dzieła naszych podopiecznych. Dzieła naszych podopiecznych.
Do dzieła! Do dzieła!

 

Działanie było zrealizowane w ramach projektu "KLAMra" Klub Aktywności Międzypokoleniowej na który nasza organizacja otrzymała dofinansowanie z MPiPS Program ASOS 2013. Projekt jest realizowany na terenie obu naszych placówek do końca 2013 r.

 

 

06.12.2013r.   „,MIKOŁAJKI BEZ GRANIC”

 

06.12.2013r. odbyła się coroczna impreza Mikołajkowa dedykowana dzieciom skazanych odbywających karę pozbawienia wolności, dzieciom funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej i podopiecznym Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Bemowo.

Udział Fundacji w przygotowaniu oraz organizacji imprezy był w tym roku bvardzo duży.

Udział w Mikołajkach wzięli goście zaproszeni tacy jak: Pan Burmistrz Dzielnicy Bemowo, Dyrekcja Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Warszawie, Dyrekcja Aresztu Śledczego w Warszawie Białołęce oraz Kierownictwo Oddziału Zewnętrznego w Warszawie Bemowie i Mazowiecka Instytucja Gospodarki Budżetowej „Mazovia”.

Atrakcje przygotowane dla dzieci zapewniły świetną zabawę. Liczne konkursy prowadzone przez animatorów takie jak malowanie twarzy, zdobienie pierników, zabawy na scenie czy pokaz tańca współczesnego wywołały uśmiech nie tylko najmłodszych, ale również rodziców i opiekunów. Zabawę uświetnił pokaz breakdance oraz występ teatralny grupy osadzonych z OZ Bemowo przygotowany pod opieką pracownika Fundacji.

W trakcie trwania Mikołajek wszyscy chętnie korzystali ze słodkiego poczęstunku przygotowanego przez Fundację, a zabawa zakończyła się przybyciem długo wyczekiwanego przez dzieci Mikołaja, który rozdał wszystkim prezenty.

„Mikołajki bez granic” to inicjatywa mająca na celu podkreślenie potrzeby zniesienia podziałów wywołanych brakiem tolerancji czy statusem społecznym, a  wszystkie dzieci traktowane być powinny z należytą dla nich taką samą miłością i szacunkiem.

 

 

 

Działanie było zrealizowaea w ramach projektu „Wartość, terapia, przywilej. Ekonomia społeczna jako element resocjalizacji i aktywizacji zawodowej osób osadzonych” – realizowanego dzięki dofinansowaniu z rządowego programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2013 na podstawie umowy z MPiPS umowa numer: 235_I/13

 

 

05.12.2013r.  Świąteczne widzenia rodzinne w Areszcie Śledczym w Warszawie Białołęce.

Z okazji organizowanych w Areszcie Śledczym w Warszawie Białołęce okolicznościowych widzeń rodzinnych  dn. 05.12.2013r. oraz 20.12.2013r. Fundacja objęła patronat nad akcją i ufundowała słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników odwiedzin.

Spotkanie osadzonych z rodzinami, a szczególnie dziećmi na terenie aresztu wymaga wsparcia, które pozwoli na zapomnienie choć przez chwilę o rozłące i tęsknocie towarzyszącej rodzinom i osadzonym.

 

 

04.12.2013r. Seans w kinie DK „ŚWIT” – Film „Papusza”

Tym razem wybraliśmy się na najnowszy film w reżyserii Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze „Papusza” nagrodzonego wieloma nagrodami między innymi na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w  Valladolid w Hiszpanii, na MMF w Karlowych Warach, na Festiwalu w Gdyni, Wrocławiu czy Macedonii. Ogrom pozytywnych recenzji i zainteresowanie naszych pensjonariuszy filmem „Papusza” doprowadził do zorganizowania wycieczki na seans do DK ŚWIT w ramach realizowanego projektu „KLAMra”.

Film „Papusza” to oparta na faktach historia życia cygańskiej poetki Bronisławy Wajs – Papuszy – Lalki, poznajemy w niej fragmenty z życia poetki, więcej o samych taborach Cygańskich, ich kulturze – śpiewach, tańcach i rzeczywistość niemal magicznej, w której się obracają. Rytm ich życia wyznacza natura, zmieniające się pory roku, a sposób ich myślenia – zabobony, klątwy. W filmie widzimy dorastającą i dojrzewającą Papuszę, która jako jedna z niewielu romskich kobiet chce uczyć się czytać i pisać za co przez społeczeństwo romskie całe swoje życie postrzegana jest jako „inna”. Historię pokazano niechronologicznie co daje nam poczucie snucia wspomnień z życia Papuszy, nadaje filmowi bardziej osobisty ton.

W tytułową rolę Papuszy wcieliła się Jowita Budnik a Dionizego Wajsa zagrał Zbigniew Walerysia nagrodzony na Fastiwalu w Gdyni za rolę drugoplanową. W pozostałych rolach występują naturszczycy, bez których film straciłby swój klimat i autentyzm. Duże wrażenie robią przede wszystkim czarno-białe zdjęcia, które bardzo dobitnie oddają realia osiadłego trybu życia Romów.

Sam film spodobał się naszym Seniorom, choć pełniejszy obraz artystki poznaliśmy dzięki wydanej niedawno książce Angeliki Kuźniak, także zatytułowanej „Papusza”, na podstawie, której przed seansem zostały przygotowane zajęcia w ramach projektu „KLAMra”.

 

 

 

Działanie było zrealizowane w ramach projektu "KLAMra" Klub Aktywności Międzypokoleniowej na który nasza organizacja otrzymała dofinansowanie z MPiPS Program ASOS 2013. Projekt jest realizowany na terenie obu naszych placówek do końca 2013 r.

 

Fundacja Pomoc Potrzebującym

pomagamy i uczymy pomagać
 

PROJEKT "WAŻNI" Budowanie i podtrzymanie aktywności społeczno-edukacyjnej kombatantów

Warszawska Złota Rączka dla seniorów 75+


 

PROJEKT "SPRAWNI. (AK)tywni. POTRZEBNI"

PROJEKT "Lek potrzebny od zaraz"

 

Lek potrzebny od zaraz”

PROJEKT "WARUNEK POWROTU"

WARUNEK POWROTU

Inicjatywa "WARTO BYĆ ZA" Kompanii Piwowarskiej IV EDYCJA 2009 r.

Projekt "SKAZANI nie STRACENI"

 norway,


Wsparcie udzielone przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu Rzeczpospolitej Polskiej w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych

Projekt Przekroczyć Granice

EFS

Projekt  "PRZEKROCZYĆ GRANICE " - szansą na Twój rozwój

 

Współpracujemy z Bankiem Żywności w ramach programu PEAD


Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuje pliki Cookie