• bank_wol_08.jpg
  • 15a.jpg
  • 2b.jpg
  • 19.jpg
  • 12.jpg
  • 15.jpg
  • 11a.jpg
  • 17.jpg
  • 14a.jpg
  • 14.jpg
  • 3a.jpg
  • marmur_06.jpg
  • 11b.jpg
  • ol_09_2018_18.jpg
  • bud_ol_06.jpg
  • 11d.jpg
  • 4a.jpg
  • 10c.jpg
  • bud_ol_05.jpg
  • 10b.jpg
  • bene_15.jpg
  • marmur_01.jpg
  • 7.jpg
  • 20.jpg
  • 1.jpg
  • 10a.jpg
  • 1b.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 1a.jpg
Nowiny


MAJ 2016

Email Drukuj PDF

MAJ 2016

31.05.2016 r.

Podpisanie listu intencyjnego w sprawie realizacji zadania

"Sprawni. (AK)tywni. Potrzebni".

31 maja 2016 r. Zarząd Fundacji "Pomoc Potrzebującym" oraz Zarząd Główny Światowego Związku Żołnierzy AK podpisali list intencyjny w sprawie realizacji zadania "SPRAWNI. (AK)tywni. POTRZEBNI", który ma być realizowany dzięki dofinansowaniu m.st. Warszawy w ramach wsparcia dla kombatantów i osób represjonowanych. Projekt ma się przyczynić do poprawy samodzielności i aktywizacji psycho-ruchowej kombatantów.

Zadanie jest kontynuacją projektu z poprzedniego roku, który nasza organizacja realizowała od października do grudnia 2015 r. Obecny projekt - przewiduje realizację zadania w okresie trzyletnim od 01.07.2016 r. do 31.12.2018 r. Planujemy objąć w nim wsparciem minimum 86 żołnierzy AK, w tym uczestników Powstania Warszawskiego - 50 beneficjentów rocznie. Projekt będzie można składać do dnia 20.06.2016 r.

 

List intencyjny w sprawie realizacji projektu dot. kombatantów: żołnierzy AK i uczestników Powstania Warszawskiego. List intencyjny w sprawie realizacji projektu dot. kombatantów: żołnierzy AK i uczestników Powstania Warszawskiego.

 

30.05.2016 r.

Paczki z okazji Dnia Dziecka

30 maja 2016r. – Zarząd Fundacji z okazji Dnia Dziecka przekazał 34 szt. paczek żywnościowych w formie słodyczy, w ramach pomocy rodzinom, osób skazanych pracujących w fundacji.

 

 

30.05.2016 r.

WIOSENNY Koncert  Majowy Warszawskiego Chóru SONORKI

30 maja 2016 r. w placówce opiekuńczej przy ul. Oliwskiej 5 wystąpił chór SONORKI, który śmiało możemy nazwać przyjaciółmi naszej Fundacji. Chór chętnie występuje dla naszych pensjonariuszy, a ich kunszt i muzykalność za każdym razem wzbudzają zachwyt naszych podopiecznych. Tym razem tematem przewodnim były melodie wiosenne. Wysłuchaliśmy takich piosenek jak "Matko moja ja wiem", "Barka" i wiele, wiele innych. Śpiewali wszyscy, a chóralne śpiewy wzbudzały zainteresowanie wszystkich odwiedzających w tym czasie nasze placówki, którzy z przyjemnością dołączali się do chóru. Występ zakończył poczęstunek w formie obiadu dla znakomitych artystek.

 

 

19.05.2016 r.

Cykl warsztatów reżysersko - operatorsko - montażowych z Panem Michałem Lorensem

W dniu 19 maja 20016r. w Placówce Fundacji „Pomoc – Potrzebującym” przy ul. Oliwskiej 5, odbyły się kolejne warsztaty z Panem Michałem Lorensem. Tym razem warsztaty odbyły się w ogrodzie, celem było nagranie i zmontowanie etiudy. Z pozoru łatwe zadanie, nagranie krótkiego filmu, jak się okazało pozory mylą. Film powinien mieć scenariusz. Po krótkim, przyjemnym wykładzie, zaczęły się schody – o czym ma być scenariusz? Przecież to podstawa! Jednak Seniorzy, jak to Seniorici wraz z terapeutką zajęciową Pauliną, potrafią wyjść obronną ręką z każdej sytuacji. „Zgraliśmy się i wspólnie zrobiliśmy burzę mózgów. Pomysły były różne, oj różne… Wybraliśmy jednak scenkę w której głównymi bohaterami były nasze prace – Ikony wykonane podczas terapii zajęciowej”.

Po zbudowaniu fundamentów scenariusza,  nasi pensjonariusze stali się prawdziwą ekipę filmową – każdy dostał miejsce w szeregu i dzielnie się go trzymał. Atmosfera na planie była sprzyjająca, Pan Michał szybko przeszkolił Seniorów z zasad działania światła, dźwięku i kamery.

Ponieważ głównymi bohaterami były Ikony, które miały za zadanie, SAME tańczyk wokół obrazu „Zebry” a jak wiadomo nic samo się nie dzieje, Pan Michał z Panią Pauliną „troszkę” im pomogli. Wyglądało to tak: AKCJA! RAZ, DWA i na TRZY Pan Michał z Panią Pauliną biegali wokół zebry, przestawiając Ikony … CZTERY, na PIĘĆ musieli uciec z kadru, bo przecież Ikony mają same tańczyć. I tak 300 razy! Teraz już wiemy, że poświęcenie, zgranie i wytrwałość na planie to tylko jedne z wielu cech, które powinien posiadać dobry filmowiec. Praca na planie filmowym podczas warsztatów operatorskich przyniosła dużą dawkę pozytywnych wrażeń i emocji, a niejednokrotnie wywoływała lawinę śmiechu wśród uczestników. Nasi pensjonariusze jako operatorzy kamery, dziennikarze i aktorzy wcielili się w role profesjonalnie!

Etapem końcowym czyli montażem zajął się Pan Michał. I tak oto warsztaty zakończyły się projekcją krótkiej etiudy pt. „Tańczące Ikony”.

 

 

 

18.05. 2016
Występ grupy teatralnej "Nadzieja"

18.05.2016r. w placówce opiekuńczej przy ul. Oliwskiej 5 odbył się występ grupy teatralnej „Nadzieje” prowadzonej przez siostrę Elizabeth z Aresztu Śledczego w Warszawie Grochowie. Grupa wystąpiła ze sztuką pod tytułem „Sen Podszewki albo sen prostaczków albo, jak kto woli” wg „Snu Nocy Letniej” Williama Shakespeare’a.

 

 

10.05.2016 r.

Spotkanie z podróżniczką Aleksandrą Glapa

W dniu 10 maja 2016r. naszą placówkę przy ul. Oliwskiej 5 odwiedziła podróżniczka Aleksandra Glapa, która podzieliła się z pensjonariuszami swoimi dwoma największymi pasjami, do podróżowania oraz fotografii.

Pani Aleksandra opowiedziała nam niezwykłe historie i ciekawostki o krajach w których była miedzy innymi: Gruzji, Japonii, Islandii, na Kubie, Nowej Zelandii, w Wietnamie, Japonii ….

 

 
 
 

KWIECIEŃ 2016

Email Drukuj PDF

KWIECIEŃ 2016

14.04.2016 r.

Muzyka łączy pokolenia

W dniu 14 kwietnia, naszych pensjonariuszy odwiedziła zaprzyjaźniona młodzież z pobliskiego gimnazjum przy ulicy Bartniczej. Tematem przewodnim była muzyka, która łączy pokolenia.

Za pomocą sprzętu multimedialnego młodzież pokazała jakiej muzyki teraz słucha a nasi pensjonariusze zaprezentowali piękne melodyjne i dawno zapomniane piosenki. Było dużo radości, śmiechu a spotkanie zakończyło się wspólnymi tańcami przy hicie „Gangam Style”.

 

 

 
 

MARZEC 2016

Email Drukuj PDF

08.03.2016 r.

Koncert z okazji Dnia Kobiet z wiązanką włoskich przebojów

w wykonaniu Zespołu BENE".

Już po raz trzeci mieliśmy ogromną przyjemność gościć w naszej placówce przy ul. Oliwskiej 5 Zespół BENE, który swoim talentem i charyzmą, już po raz kolejny udowodnił, że autentycznie można zarażać miłością do muzyki sztuki. Solista zespołu "BENE" Krzysztof, to śpiewak obdarzony ciepłym, lirycznym głosem tenorowym o bardzo przyjemnej i niepowtarzalnej barwie. Akompaniują mu gitara, mandolina, flet i skrzypce. Taki skład zespołu gwarantuje typowo włoskie, a jednocześnie bardzo piękne brzmienie.

Zespół wystąpił w repertuarze obejmującym pieśni i muzykę włoską, pieśni neapolitańskie, wybrane utwory z tradycyjnej muzyki polskiej.

 

Podczas koncertu Pan Maciej Krzysztof JarosińskiCzłonek Prezydium Zarządu Głównego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej uhonorował  Prezesa Jerzego Kamińskiego oraz Wiceprezes Barbarę Marczak Medalami pamiątkowymi za zasługi dla „ŚZŻAK”. W koncercie również wzięli udział przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy AK Okręgu Warszawskiego uczestnicy projektu dofinansowanego przez miasto st. Warszawa.

Koncert nie mógł zakończyć się inaczej, jak kilkoma bisami … „i tak było się trudno rozstać”.

DZIEKUJEMY Zespołowi BENE Krzysztofowi i Beacie za przepiękny koncert i MOC MUZYKI, która pozwoliła naszym pensjonariuszom zapomnieć o codziennych troskach i problemach.

 

LUTY 2016

Email Drukuj PDF

25.02.2016 r.

Koncert charytatywny "Otwórzmy Serca".

25 lutego 2016r w sali widowiskowej IGB Mazovia odbył się VII Koncert charytatywny „Otwórzmy serca”. Jest to kontynuacja zapoczątkowanej w 2010 roku tradycji, w której poprzez aukcje prac rękodzielniczych osadzonych, warszawska Służba Więzienna pomaga chorym dzieciom. Ten koncert był wyjątkowy. Dzięki wsparciu przedstawicieli różnych środowisk, w trakcie aukcji można było wylicytować m.in. koszulkę Roberta Lewandowskiego, piłkę Szczypiornistów Reprezentacji Polskiej czy rękawice Krzysztofa Włodarczyka.

Organizatorami koncertu byli: Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Warszawie, Dyrektor Aresztu Śledczego w Warszawie-Białołęce, Mazowiecka Instytucja Gospodarki Budżetowej „Mazovia”, Fundacja Dom Kultury i Fundacja Pomoc Potrzebującym.

W sali zasiadło blisko dwieście osób. Koncert swoją obecnością zaszczycili: Zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich płk Krzysztof Olkowicz, Zastępcy Dyrektora Generalnego Służby Więziennej płk Jarosław Kardaś płk Andrzej Pecka, Starosta Powiatu Białobrzeskiego Andrzej Oziębło, Wicestarosta powiatu warszawskiego – zachodniego Paweł Białecki, Zastępca Dyrektora Administracyjno- Finansowego Ministerstwa Sprawiedliwości Paulina Bijata, Zastępca Komendanta Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej płk Adam Pacuk, Zastępca Komendanta Straży Miejskiej m.st. Warszawy, Pan Zbigniew Włodarczyk, Dyrektor Biura Penitencjarnego CZSW płk Andrzej Leńczuk, Prezes Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka Danuta Przywara, przedstawiciele fundacji i organizacji współpracujących ze Służbą Więzienną, przedstawiciele Światowego Związku AK, przedstawicie lokalnego samorządu, innych służb mundurowych – Policji, Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Wojska, dyrektorzy aresztów śledczych i zakładów karnych okręgu warszawskiego wraz z funkcjonariuszami, specjaliści OISW w Warszawie.

Na scenie wystąpili: Społeczny Chór Funkcjonariuszy Służby Więziennej okręgu warszawskiego, Marcin Kłosowski i Magdalena Szymańska. Koncert poprowadził DJ Ed Szynszyl.

 

Organizator i jeden ze sponsorów koncertu: Fundacja "Pomoc Potrzebującym" oraz Teatr Żydowski w Warszawie. Organizator i jeden ze sponsorów koncertu: Fundacja "Pomoc Potrzebującym" oraz Teatr Żydowski w Warszawie.
Na stoliku można było - kupić los, wrzucić datek na leczenie oraz wziąć ze sobą materiały promocyjne sponsorów. Na stoliku można było - kupić los, wrzucić datek na leczenie oraz wziąć ze sobą materiały promocyjne sponsorów.
Ulotki Teatru Żydowskiego i Teatru Capitol - fundatorów biletów na aukcję. W tle Zarząd Fundacji w rozmowie z gośćmi koncertu. Ulotki Teatru Żydowskiego i Teatru Capitol - fundatorów biletów na aukcję. W tle Zarząd Fundacji w rozmowie z gośćmi koncertu.
W środku - Prezes Fundacji Jerzy Kamiński w rozmowie z przedstawicielem polskich leśników oraz członkiem Światowego Związku Żołnierzy AK. W środku - Prezes Fundacji Jerzy Kamiński w rozmowie z przedstawicielem polskich leśników oraz członkiem Światowego Związku Żołnierzy AK.
Pierwsza z lewej - Wiceprezes Fundacji "Pomoc Potrzebującym" Barbara Marczak w rozmowie z przedstawicielami służby więziennej. Pierwsza z lewej - Wiceprezes Fundacji "Pomoc Potrzebującym" Barbara Marczak w rozmowie z przedstawicielami służby więziennej.
W środku Pani mjr Ludmiła KWIECIŃSKA Z-ca Dyrektora Zakładu Karnego w Warszawie Białołęce, pierwszy z prawej Prezes Fundacji "Pomoc Potrzebującym" Jerzy KAMIŃSKI. Na stole z fantami - ogromna ilość przedmniotów do wygrania. Wszystkie losy zostały sprzedane, każdy los - wygrywał. Na stole z fantami - ogromna ilość przedmniotów do wygrania. Wszystkie losy zostały sprzedane, każdy los - wygrywał.
Powitanie gości. Na scenie Pani płk Anna Osowska-Rembecka Dyrektor Okreowego Inspektoratu Służby Więziennej w Warszawie. Powitanie gości. Na scenie Pani płk Anna Osowska-Rembecka Dyrektor Okreowego Inspektoratu Służby Więziennej w Warszawie.
Występ Społeczego Chóru Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Warszawie. Dyryguje Paulina NOWAK - pracownik merytoryczny Fundacji "Pomoc Potrzebującym". Występ Społeczego Chóru Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Warszawie. Dyryguje Paulina NOWAK - pracownik merytoryczny Fundacji "Pomoc Potrzebującym".
Na scenie Mariusz KŁOSOWSKI i jego ostatni przebój "Czarna Limuzyna". Na scenie Mariusz KŁOSOWSKI i jego ostatni przebój "Czarna Limuzyna".
Na widowni - rozbawieni pracownicy Fundacji "Pomoc Potrzebującym". Na widowni - rozbawieni pracownicy Fundacji "Pomoc Potrzebującym".
Mariusz Kłosowski - w show w rytmach Disco Polo. Mariusz Kłosowski - w show w rytmach Disco Polo.
Marta Szymańska w elektryzującym show na skrzypce elektryczne. Marta Szymańska w elektryzującym show na skrzypce elektryczne.
Widownia oszalała i bawiła się razem z Martą Szymańską. Widownia oszalała i bawiła się razem z Martą Szymańską.
Nikt nie pozostał obojętny na czar, urok i wdzięk - skrzypaczki Marty Szymańskiej. Nikt nie pozostał obojętny na czar, urok i wdzięk - skrzypaczki Marty Szymańskiej.
Największe emocje. Koszulka Roberta Lewandowskiego została zlicytowana za ponad 7.000,00 zł. Największe emocje. Koszulka Roberta Lewandowskiego została zlicytowana za ponad 7.000,00 zł.

 

Niewątpliwie do gorącej atmosfery aukcji przyczyniły się pełne energii występy Marcina Kłosowskiego (propagatora i wykonawcy muzyki Disco-Polo) - z jego ostatnim wielkim przebojem "Czarna Limuzyna" oraz pełne energii i kobiecej zmysłowości show na skrzypce elektryczne, którego autorką była Magdalena Szymańska. Oboje artyście porwali widownię i  zachęcili do wspólnej zabawy. To wpłynęło na gorącą atmosferę licytacji, otwierając serca i portfele gości. Najwięcej emocji wywołała licytacja koszulki z podpisem Roberta Lewandowskiego, która ostatecznie została zlicytowana za ponad 7.000,00 zł. Nie mniej gorącą atrmosferę wywołały licytację rękawic Krzysztofa "Diablo" Wodarczyka i piłki reprezentacji polskich piłkarzy ręcznych. 

Tą drogą Fundacja chciałaby podziękować za przekazanie na aukcję biletów i voucherów na wybrane przedstawienia teatralne z dwóch warszawskich teatrów: Żydowskiego i Capitol. Bilety zostały ufundowane przez Dyrekcję placówek teatralnych dzięki inicjatywie pracownika naszej Fundacji Pani Małgorzaty Mroczek. Bilety zostały zlicytowane za ogólną kwotę ponad 1.300,00 zł.  

Na licytację trafiły 2 podwójne zaproszenia na speklatkle do Teatru Żydowskiego: przedstawienie "Coś jeszcze musiało być" - adaptacja reportaży Hanny Krall oraz "Pół żartem pół serio" prezentacja muzyczna znanych twórców kabaretowych okresu międzywojnia pochodzenia żydowskiego. Na licytację trafiły 2 podwójne zaproszenia na speklatkle do Teatru Żydowskiego: przedstawienie "Coś jeszcze musiało być" - adaptacja reportaży Hanny Krall oraz "Pół żartem pół serio" prezentacja muzyczna znanych twórców kabaretowych okresu międzywojnia pochodzenia żydowskiego.
Vouchery na dowolnie wybrane przedstawienia do Teatru Capitol. Vouchery na dowolnie wybrane przedstawienia do Teatru Capitol.

Podobne podziękowania przekazujemy na ręce Pana Stanisława Karczewskiego Marszałka Senatu RP, który przekazał na aukcje zestaw cennych materiałów piśmiennych oraz album o historii Senatu. Przedmioty te zostały zlicytowane na kwotę ponad 700,00 zł przez Prezesa naszej Fundacji - Pana Jerzego Kamińskiego. 

Przedmioty od Marszałka Senatru RP Stanisława Karczewskiego wylicytował Prezes Fundacji Pan Jerzy Kamiśnki. Przedmioty od Marszałka Senatru RP Stanisława Karczewskiego wylicytował Prezes Fundacji Pan Jerzy Kamiśnki.

Każdy los, który był przepustką na koncert - wygrywał. Można było wylosować przedmioty wykonane przez osadzonych - obrazy, płaskorzeźby, rzeźby, intalacje artystyczne, szkatułki, puzderka i inne przedmnioty artystyczne. Ogólnie z losów i aukcji przeprowadzonej w trakcie koncertu udało nam się zebrać ponad 19.000,00 zł. 

Wszystkim zaangażowanym w realizację tego koncertu osobom, firmom, organizacjom

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.

 

25.02.2016 r.

PODZIĘKOWANIA dla Marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego

Zarząd Fundacji „Pomoc Potrzebującym” składa serdeczne podziękowanie Panu Marszałkowi Senatu RP Stanisławowi Karczewskiemu za objęcie honorowym patronatem koncertu charytatywnego „Otwórzmy Serca”, który odbył się w dniu 25.02.2016 r. Dziękujemy za zrozumienie, okazaną życzliwość i serce. Dzięki zainteresowaniu i wsparciu naszej inicjatywy udało nam się zebrać pieniądze na leczenie córki jednej z funkcjonariuszek służby więziennej, która cierpi od kilku lat na chorobę Leśniewskiego-Crohna.

Tą drogą chcieliśmy serdecznie podziękować Panu Marszałkowi za przekazanie na rzecz aukcji kosztownego zestawu przyborów do pisania: pióra i długopisu oraz album o Senacie RP. Przekazane przez Pan przedmioty zostały wylicytowane za ogólną kwotę 750,00 zł.

W trakcie charytatywnego koncertu wspomogliśmy leczenie chorej dziewczynki, a w trakcie aukcji zostały wylicytowane m.in. – koszulka z podpisem Roberta Lewandowskiego, rękawice Krzysztofa „Diablo” Włodarczyka, piłka ręczna z podpisami reprezentantów Polski, rower – przekazany przez policję, bilety do teatru, obrazy i inne. W trakcie koncertu wystąpili: Chór Społeczny Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Warszawie: wspólna inicjatywa naszej Fundacji oraz Dyrekcji OISW Warszawa, Marcin Kłosowski – znany wykonawca i propagator Disco-Polo, Magda Szymańska – świetna skrzypaczka, autorka widowiskowego show muzycznego na skrzypce elektryczne. Cudowna atmosfera koncertu z pewnością przyczyniła się do hojności darczyńców i gorącej atmosfery licytacji.

Jeszcze raz wyrażamy SZCZERE podziękowania na ręce Pana Marszałka, za objęcie honorowym patronatem tej imprezy, co niewątpliwie przyczyniło się do podniesienia jej rangi i zwiększyło zainteresowanie potencjalnych darczyńców. W rezultacie przełożyło się to na zebranie z losów i aukcji ponad 19 tysięcy złotych na leczenie Ani Kornety.

DZIĘKUJEMY.

Logo Senatu RP. Logo Senatu RP.

 

25.02.2016 r.

PODZIĘKOWANIA

Zarząd Fundacji "Pomoc Potrzebującym" wyraża SERDECZNE PODZIĘKOWANIA dla Dyrekcji Teatru "Żydowskiego" im. Estery Racheli i Idy Kamińskich oraz Dyrekcji Teatru CAPITOL za przekazanie na rzecz aukcji realizowanej w ramach koncertu charytatywnego "Otwórzmy Serca" - bezpłatnych biletów i voucherów na wybrane przedstawienia teatralne.

Jesteśmy wdzięczni za zrozumienie, empatię i serdeczność z jaką się spotkaliśmy. Jednocześnie informujemy, że bilety zostały zlicytowane w trakcie aukcji, na rzecz kontynuacji leczenia córki jednej z funkcjonariuszek służby więziennej z Grójca. Dziewczynka cierpi na nieuleczalną chorobę, a koszt jednej dawki leku na kontynuację leczenia gwarantującą rozwój i stabilizację stanu zdrowia to koszt 7.000,00 zł.

JESZCZE RAZ SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA WSPANIAŁY GEST

potwierdzający sens naszej pracy i podejmowanych nowych wyzwań.

 

Logo Teatru Żydowskiego. Logo Teatru Żydowskiego.
Logo Teatru Capitol. Logo Teatru Capitol.

 

 

23.02.2016 r.

Kontrola realizacji projektu

"Sprawni. Aktywni. Potrzebni" dofinansowanego przez m.st. Warszawa.

W dniu 23.02.2016 r. została w naszej Fundacji przeprowadzona kontrola związana z zakończeniem realizacj projektu „SPRAWNI. AKTYWNI. POTRZEBNI” „Budowanie aktywności społeczno-edukacyjnej osób starszych – byłych żołnierzy Powstania Warszawskiego - członków Światowego Związku Żołnierzy AK Okręgu Warszawskiego”. Projekt był realizowany dzięki dofinansowaniu m. st. Warszawy w ramach II otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie działalności na rzecz kombatantów i osób represjonowanych w 2015 r. Nazwa zadania konkursowego: utrzymanie samodzielności żołnierzy biorących udział w Powstaniu Warszawskim. Było to zadanie publiczne realizowane na rzecz osób starszych w zakresie współpracy miasta st. Warszawy w 2015 roku z organizacjami określone w Programie Warszawa Przyjazna Seniorom na lata 2013-2020, przyjętego uchwałą Rady m.st. Warszawy Nr LXXII/1870/2013 z 5.12.2013 r. Umowa numer: PS/B/VI/3/10/438/2015 z dnia 14.10.2015 r.

Projekt zgodnie z założeniami został zakończony w dniu 31.12.2015 r. Protokół pokontroly nie zawiera żadnych uwag dotyczących błędnej lub niezgodnej z założeniami realizacji tego zadania. Komisja podkreśliła rzetelność, innowacyjność i atrakcyjność realizowanego projektu przy zachowaniu wszelkiej staranności merytorycznej i finansowo-admninistracyjnej przy jego realizacji. Doceniono nasze starania, jednocześnie podkreślając wieloobszarowość wsparcia: kinezyterapia, ergoterapia i arteterapia zajęciowa, spotkania z ciekawymi ludźmi, imprezy towarzyszące - koncerty, przedstawienia teatralne, pokazy filmów. 

Wszystkie cele zaplanowane w projekcie zostały osiągniete a wskaźniki w niektórych działaniach - przekroczone.

Przypominamy, że wsparciem zostało objętych 40 kombatantów, byłych uczesnitków Powstania Warszawskiego, członków Światowego Związku Żołnierzy AK. Beneficjenci uczestniczyli w zajęciach: kinezyterapii ogólnorozwojowej, ergoterapii i artetrerapii zajęciowej, spotkaniach z ciekaymi ludźmi i imprezach artystycznych. Projekt trwał 3 miesiące: 0d 01.10.2016 r. do 31.12.2016 r.

Wszystkim zaangażowanym w realizację projektu pracownikom Fundacji - składamy serdecznie podziękowania

za zaangażowanie, profesjonalizm i pasję z jaką realizowali powierzone im zadania.

 

Protokół pokontrolny z realizacji zadania - str. 1 Protokół pokontrolny - str. 2 Protokół pokontrolny - str. 3
Nasi seniorzy w trakcie jednej z imprez realizowanych w ramach projektu. Nasi seniorzy w trakcie jednej z imprez realizowanych w ramach projektu.
Logo m.st. Warszawy Logo m.st. Warszawy
Plakat zespołu "BENE". Koncert realizowany w ramach projektu. Plakat zespołu "BENE". Koncert realizowany w ramach projektu.

 

Działanie zrealizowane w ramach projektu „SPRAWNI. AKTYWNI. POTRZEBNI”„Budowanie aktywności społeczno-edukacyjnej osób starszych – byłych żołnierzy Powstania Warszawskiego - członków Światowego Związku Żołnierzy AK Okręgu Warszawskiego” - dzięki dofinansowaniu m. st. Warszawy w ramach II otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie działalności na rzecz kombatantów i osób represjonowanych w 2015 r.  Zadanie publiczne realizowane na rzecz osób starszych w zakresie współpracy Miasta st. Warszawy w 2015 roku z organizacjami określone w Programie Warszawa Przyjazna Seniorom na lata 2013-2020, przyjętego uchwałą Rady m.st. Warszawy Nr LXXII/1870/2013 z 5.12.2013 r. Umowa numer: PS/B/VI/3/10/438/2015 z dnia 14.10.2015 r.

 

 

21.02.2016 r.

Przedstawienie "PIOSCENKI" prezentacja "Teatru po 20tej".

W dniu 21.02.2016 r. w naszej Fundacji odbyła się prezentacja teatralna spektaklu "PIOSCENKI" przygotowana przez amatorskę trupę teatralną "Teatr Po 20tej".

Amatorska grupa teatralna "Teatr pod 20tej" to grupa ludzi w różnym wieku zafascynowanych teatrem, pięknem słowa i muzyki. To amatorzy, którzy spotykają się, by nie tylko spędzać razem radośnie i wspólnie wolny czas, ale też by nieść ludziom radość i energię, ale także rozwijać się intelektualnie - obcując z najpiękniejszymi słowami i dźwiękami w historii polskiej piosenki, kabaretu i teatru. Zespół występuję pod kierownictwem artystycznym Pani Ewy KŁUJSZO, która też reżyseruje większość przedstawień grupy.

Przedstawienie "PIOSCENKI" to inscenizacja słowno-muzyczna piosenek Jeremiego Przybory, Jerzego Wasowskiego i Wojciecha Młynarskiego. W trakcie przedstawienia mogliśmy usłyszeć takie znane utwory mistrzów słowa i dźwięku jak: "Jeżeli kochać", "Gdzie Ci mężczyźni"; "Wrony", "Obiad rodzinny", "Nie ma jak u mamy", "Jeszcze w zielone gramy", "Róbmy swoje". Piosenki wzbudziły wielkie emocje i ogromny uśmiech na twarzy każdego z widzów. Jak podkreślają nasi podopieczni to był piewszy taki koncert, który wywołał tak ogromny uśmiech na twarzy i głośny śmiech - na całej sali. 

Z pewnością zdolności, talent i jakość prezentacji, której byliśmy świadkami, jest zaprzeczeniem słowa "amatorski". Teatr pod 20 tej - to profesjonaliści w każdym calu.

DZIĘKUJEMY

wszystkim artystom za cudowne popołudnie.

Dzięki waszemu talentowi i pasji, stał się także dla nas wszystkich 

prawdziwym artystycznym doznaniem.

 

W imieniu Zarządu Fundacji gości i artystów powitała Pani Małgorzata MROCZEK. W imieniu Zarządu Fundacji gości i artystów powitała Pani Małgorzata MROCZEK.
Pełna sala - artyści na naszej scenie. Pełna sala - artyści na naszej scenie.
"PIOSCENKI" przedstawienie w wykonaniu "Teatru po 20tej" "PIOSCENKI" przedstawienie w wykonaniu "Teatru po 20tej"
"Gdzie Ci mężczyźni". Wielki przebój D. Rinn ze słowami Wojciecha Młynarskiego. "Gdzie Ci mężczyźni". Wielki przebój D. Rinn ze słowami Wojciecha Młynarskiego.
Interpretacja utworu Wojciecha Młynarskiego "Kocham Wrony". Interpretacja utworu Wojciecha Młynarskiego "Kocham Wrony".
Zasłuchana widownia. Zasłuchana widownia.
"A rano budzę się śliczny, liryczny i romantyczny". Interpretacja utworu "Upiorny Twist" Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego z "Kabrateu Starszych Panów". "A rano budzę się śliczny, liryczny i romantyczny". Interpretacja utworu "Upiorny Twist" Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego z "Kabrateu Starszych Panów".
"Upiorny Twist" - wielki przebój Wiesława Gołasa twórców Kabaretu Satrszych Panów. "Upiorny Twist" - wielki przebój Wiesława Gołasa twórców Kabaretu Satrszych Panów.
"Moje ulubione drzewo leszczyna",  W interpretacji utworu Wojciecha Młynarskiego - Joanna Jagodzińska. "Moje ulubione drzewo leszczyna", W interpretacji utworu Wojciecha Młynarskiego - Joanna Jagodzińska.
BRAWA, BRAWA, BRAWA... BRAWA, BRAWA, BRAWA...
"Jeszcze w zielone gramy" - przebój Magdy Umer do słów Wojciecha Młynarskiego. "Jeszcze w zielone gramy" - przebój Magdy Umer do słów Wojciecha Młynarskiego.
"Jeszcze w zielone gramy, jeszcze nie umieramy"... "Jeszcze w zielone gramy, jeszcze nie umieramy"...
"Napotkał Nobla kumpel raz, i tak mu rzekł: Alfredzie. Powiedzieć to najwyższy czas, że marnie ci się wiedzie! Choć do doświadczeń wciąż cię gna, choć starasz się od świtu. Ty prochu nie wymyślisz, a tym bardziej dynamitu!" "Napotkał Nobla kumpel raz, i tak mu rzekł: Alfredzie. Powiedzieć to najwyższy czas, że marnie ci się wiedzie! Choć do doświadczeń wciąż cię gna, choć starasz się od świtu. Ty prochu nie wymyślisz, a tym bardziej dynamitu!"
"Róbmy swoje, bo to jedno pewne, że... róbmy swoje, póki jeszcze coś się chce"... Brawurowe wykonanie utworu Wojciecha Młynarskiego. "Róbmy swoje, bo to jedno pewne, że... róbmy swoje, póki jeszcze coś się chce"... Brawurowe wykonanie utworu Wojciecha Młynarskiego.
Szalony finał... na bis. "Róbmy swoje" w wersji dosłownej... Szalony finał... na bis. "Róbmy swoje" w wersji dosłownej...
Plakat na koncert zaprojektował: Konrad Styrylski. DZIĘKUJEMY. Plakat na koncert zaprojektował: Konrad Styrylski. DZIĘKUJEMY.
 

STYCZEŃ 2016

Email Drukuj PDF

STYCZEŃ 2016

 

25.01.2016 r. Koncert Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej

25 stycznia 2016 r. w placówce Fundacji przy ul. Oliwskiej 5, z koncertem wystąpiła Warszawska Orkiestra Sentymentalna, zespół rozsmakowany w dawnych melodiach Warszawy (i nie tylko) kontynuujący tradycję rewiowych wykonań utworów tanecznych i sentymentalnych.

Warszawska Orkiestra Sentymentalna to grupa siedmiu osób, które połączyła pasja do muzyki oraz miłość do miejskiego folkloru. Ni pensjonariusze mieli okazję usłyszeć znane przeboje przedwojennej Warszawy, między innymi "Warszawa da się lubić", "Bal na Gnojnej", "Nikodem" z repertuaru Mieczysława Fogga, Adama Astona, Stanisława Grzesiuka, a także oryginalne utwory zespołu, utrzymane w klimacie.

 Jak na prawdziwą orkiestrę przystało, oprócz barwnych głosów w ich wykonaniach można było usłyszeć między innymi akordeon, klarnet, kontrabas, wibrafon czy mandolinę. W połączeniu daje to niesamowicie bogate brzmienie, które sprawia, że nogi same rwą się do tańca. A muzyka tańcom sprzyja, bo grane utwory to polki, foxtroty, walczyki i tanga. Starszym pokoleniom dają możliwość powrotu do dawnych melodii.

 

 

Choć grają od niedawna, już zostali wyróżnieni na 18 edycji konkursu Polskiego Radia "Nowa Tradycja". Doceniono zespół za "stylowość wykonania". Obecnie trwają prace nad ich debiutancką płytą, która ukarze się wiosną tego roku.

Logo m.st. Warszawy - dofinansowanie projektu w ramach programu współfinansowango przez m.st. Warszawa. Logo m.st. Warszawy - dofinansowanie projektu w ramach programu współfinansowango przez m.st. Warszawa.

Działanie zrealizowane w ramach projektu „SPRAWNI. AKTYWNI. POTRZEBNI” „Budowanie aktywności społeczno-edukacyjnej osób starszychbyłych żołnierzy Powstania Warszawskiego - członków Światowego Związku Żołnierzy AK Okręgu Warszawskiego” - dzięki dofinansowaniu m. st. Warszawy w ramach II otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie działalności na rzecz kombatantów i osób represjonowanych w 2015 r.  Zadanie publiczne realizowane na rzecz osób starszych w zakresie współpracy Miasta st. Warszawy w 2015 roku z organizacjami określone w Programie Warszawa Przyjazna Seniorom na lata 2013-2020, przyjętego uchwałą Rady m.st. Warszawy Nr LXXII/1870/2013 z 5.12.2013 r. Umowa numer: PS/B/VI/3/10/438/2015 z dnia 14.10.2015 r.

 

21.01.2016 r. Dzień Babci i Dziadka

Z okazji dnia babci i dnia dziadka, naszych pensjonariuszy odwiedziła zaprzyjaźniona młodzież z pobliskiego gimnazjum przy ul. Bartniczej.

Wszyscy nasi podopieczni, którzy wzięli udział w spotkaniu otrzymali własnoręcznie wykonane przez gimnazjalistów piękne laurki  w kształcie serduszka. Wzruszenie było ogromne, a bezpośredniość dzieci pozwolił na nawiązanie bliższych kontaktów i przyjaźni. Na wszystkich uczestników spotkania czekał słodki poczęstunek oraz drobne prezenty (paczki ze słodyczami) przygotowane przez Fundację.

 

 

 

20.01.2016 r. Koncert Chóru "LA MUSICA" z Domu Kultury

                      Śródmieście w repertuarze kolęd i pastorałek

 

20 stycznia 2016 r.  w placówce Fundacji „Pomoc – potrzebującym” przy ul. Oliwskiej 5, wystąpił Chór La Musica z koncertem Kolęd i Pastorałek. Chór  La Musica powstał w 2008 roku w ramach akcji „Warszawa Przyjazna Seniorom”. Od tego czasu opracował dość pokaźny repertuar – składający się z pieśni patriotycznych, ludowych, kolęd i piosenek o Warszawie – podczas regularnych prób odbywających się w Domu Kultury Śródmieście, pod opieką dyrygentki Barbary Wasilewskiej i akompaniatorki Joanny Gonery.

 

 

Logo m.st. Warszawy - dofinansowanie projektu w ramach programu współfinansowango przez m.st. Warszawa. Logo m.st. Warszawy - dofinansowanie projektu w ramach programu współfinansowango przez m.st. Warszawa.

Działanie zrealizowane w ramach projektu „SPRAWNI. AKTYWNI. POTRZEBNI” „Budowanie aktywności społeczno-edukacyjnej osób starszych – byłych żołnierzy Powstania Warszawskiego - członków Światowego Związku Żołnierzy AK Okręgu Warszawskiego” - dzięki dofinansowaniu m. st. Warszawy w ramach II otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie działalności na rzecz kombatantów i osób represjonowanych w 2015 r.  Zadanie publiczne realizowane na rzecz osób starszych w zakresie współpracy Miasta st. Warszawy w 2015 roku z organizacjami określone w Programie Warszawa Przyjazna Seniorom na lata 2013-2020, przyjętego uchwałą Rady m.st. Warszawy Nr LXXII/1870/2013 z 5.12.2013 r. Umowa numer: PS/B/VI/3/10/438/2015 z dnia 14.10.2015 r.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 22

Fundacja Pomoc Potrzebującym

pomagamy i uczymy pomagać
 

PROJEKT "WAŻNI" Budowanie i podtrzymanie aktywności społeczno-edukacyjnej kombatantów

Warszawska Złota Rączka dla seniorów 75+


 

PROJEKT "SPRAWNI. (AK)tywni. POTRZEBNI"

PROJEKT "Lek potrzebny od zaraz"

 

Lek potrzebny od zaraz”

PROJEKT "WARUNEK POWROTU"

WARUNEK POWROTU

Inicjatywa "WARTO BYĆ ZA" Kompanii Piwowarskiej IV EDYCJA 2009 r.

Projekt "SKAZANI nie STRACENI"

 norway,


Wsparcie udzielone przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu Rzeczpospolitej Polskiej w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych

Projekt Przekroczyć Granice

EFS

Projekt  "PRZEKROCZYĆ GRANICE " - szansą na Twój rozwój

 

Współpracujemy z Bankiem Żywności w ramach programu PEAD


Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuje pliki Cookie