• marmur_01.jpg
 • bud_ol_05.jpg
 • marmur_06.jpg
 • 2.jpg
 • 9.jpg
 • 11b.jpg
 • 19.jpg
 • 14a.jpg
 • dscn7339.jpg
 • 10b.jpg
 • 5.jpg
 • 11a.jpg
 • 4a.jpg
 • 10c.jpg
 • bud_ol_06.jpg
 • bene_15.jpg
 • 1b.jpg
 • 1.jpg
 • 3a.jpg
 • 12.jpg
 • 17.jpg
 • 15.jpg
 • 15a.jpg
 • 3.jpg
 • 11d.jpg
 • 1a.jpg
 • 7.jpg
 • 20.jpg
 • 2b.jpg
 • ol_09_2018_18.jpg

DOM OPIEKUŃCZY OLIWSKA 5

Email Drukuj PDF

KOMPLEKS  OPIEKUŃCZO-PIELĘGNACYJNY  OLIWSKA 5

 

 

Fundacja "Pomoc Potrzebującym" prowadzi kompleks opiekuńczy dla ludzi starszych na warszawskim Targówku.

Kompleks składa się z 2 skomunikowanych obiektów:

Oliwska 5_A (starsza część) oraz Oliwska 5_B (nowa część).

Nasz kompleks to obecnie jeden z największych ośrodków w Warszawie, dysponujący największą ilością miejsc stacjonarnych (docelowo 211) przeznaczonych dla osób w stanach średnio ciężkich i ciężkich, w stanach paliatywnych, nowotworowych i z oznakami chorób psychosomatycznych (choroba Alzheimera, otępienie starcze, demencja). Nasza placówka oferuje kompleksową, specjalistyczną opieką (połączoną z rehabilitacją i terapią w cenie pobytu) także trudnych przypadków. Jednocześnie staramy się utrzymać konkurencyjność czyli jesteśmy jedną z najtańszych tego typu placówek w Warszawie, utrzymując cały czas wysoki standard usług. Z dużym atutem położenia - niemal w centrum warszawskiej Pragi, z dogodnym dojazdem środkami komunikacji miejskiej.

W czerwcu 2018 r. zostało uruchomione nowe skrzydło kompleksu (Oliwska_B).

 

foto: M. Mroczek

Kompleks opiekuńczy Oliwska charakteryzują:

 1. wszelkie udogodnienia dla potrzeb osób niepełnosprawnych,
 2. pełna, samodzielna infrastruktura w tym: własna kuchnia, pralnia, magiel, sale świetlicowe, sala konferencyjna, sala rehabilitacyjna z pełnym wyposażeniem (UGULL), sala postmortem, jadalnie, kaplica;
 3. pełna, profesjonalna, empatytczna opieka lekarska i pielęgniarska oraz zajęcia rehabilitacji i terapii zajęciowej (w cenie pobytu). Nie stosujemy kosztów ukrytych (dodatkowa opłata za zabiegi). 
 4. odpowiedzialna, profesjonalna, wrażliwa i wykwalifikowana kadra: lekarska (lekarze pierwszego kontaktu, lekarz neurolog), specjalistyczna (psycholog, dietetyk, rehabilitanci, terapeuci), pielęgniarska (wykwalifikowane pielęgniarki), pomocnicza (wykwalifikowane opiekunki osób starszych), szkoleniowa (trenerzy różnych specjalności realizujący projekty społeczne narzecz osób potrzebujących), administracyjno-merytoryczna  oraz personel zaplecza technicznego.

Nowe skrzydło jest obliczone maksymalnie na 117 osób (211 miejsc w kompleksie), posiada pokoje dwu, trzy oraz cztero osobowe, własne zaplecze – kuchnię, pralnię, magiel, pomieszczenia lekarsko-pielęgniarskie, część postmortem, oraz kaplicę. Oba skrzydła są ze sobą skomunikowane a realizowane zajęcia rehabiltacyjne i terapeutyczne wspólne dla obu skrzydeł (wspólna sala rehabilitacyjna w pełni wyposażona oraz sala konferencyjna pełniąca rolę sali terapii zajęciowej). Dla pensjonariuszy w pobycie dziennym oraz dla tych pragnących spędzić czas ze sobą lub ze swoimi bliskimi jest udostępniona sala łącznikowa gdzie można wspólnie spędzić czas - pograć w gry, karty, porysować, pomalować lub... poćwiczyć. Proste sprzęty rehabiltacyjne są dostępne w sali. Docelowe miejsce to będzie przeznaczone pod pobyt dzienny realizowany w godzinach 9.00 - 16.00. Dla pensjonariuszy dostępny jest ogród (winda) lub taras z zabezpieczeniem przed słońcem (rolety i parasole) oraz miejscami do siedzenia.

 

foto: M. Mroczek

W dniu 11 czerwca oficjalnie uruchomiliśmy przyjęcia do nowego skrzydła kompleksu opiekuńczego Oliwska 5. Oficjalne otwarcie połączone z poświęceniem kaplicy im. błogosławionej Hanny CHRZANOWSKIEJ odbyło się dnia 10 września 2018 r. Nowootwarte skrzydło przejęło część działalności zamkniętej placówki przy ul. Kiejstuta 1, prowadzonej przez Fundację przez 11 lat.

Biorąc pod uwagę cały kompleks Oliwska 5 - będziemy największym podmiotem opiekuńczym w Warszawie, oferującym 211 miejsc w pobycie stacjonarnym. Planowane jest także uruchomienie pobytu dziennego oraz w przyszłości innych form opieki. Mamy nadzieję stać się swoistym centrum opiekuńczym dla osób starszych i niesamodzielnych realizujacym różne formy wsparcia - od stacjonarnego poprzez dzienne po domowe. Mamy nadzieję, że to zaspokoi rosnące potrzeby rynku usług opiekuńczych wobec osób starszych i niesamodzielnych. Jak szacują władze dzielnicy Targówek w samej dzielnicy usługi opiekuńcze wobec seniorów w potrzebie (zaspokojenie opieki w procesie choroby przewlekłej o specyfice opieki długoterminowej) są zabezpieczone na poziomie ok. 49%. Ponad 50% seniorów w wieku podeszłym nie może korzystać z tych usług - spowodowanych głównie niską dostępnością miejsc w pobycie stacjonarnych i nadal niedostatecznym wsparciem seniorów w pobycie dziennym.

 

 

 

Informacje dotyczące pobytu:

 

Umowa jest podpisywana na czas określony (minimum 1 miesiąc) lub czas nieokreślony.

 

Koszt pobytu dla jednej osoby WYNOSI: 

 

OLIWSKA 5_A (starsza część)

3.000,00 zł. (pokoje dwuosobowe z podstawowym węzłem sanitarnym - umywalka).

 

OLIWSKA 5_B (nowa część)

3.800,00 zł. (pokoje 2 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym)

3.300,00 zł. (pokoje 4 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym)

 

 

 

W ofercie: opieka lekarska, pielęgniarska, wsparcie opiekuńczo-pielęgnacyjne, terapia zajęciowa, rehabilatacja. Pełne wyżywienie: w tym dieta.

Dodatkowy koszt stanowią: leki i pampersy.

Zgłoszenia przyjmujemy - pod telefonami:

+48 504 112 030

lub + 48 502 02 02 59. 

 

PRZYKŁADOWY ROZKŁAD DNIA:

9.00 - 9.30      ŚNIADANIE

10.00-12.00    REHABILITACJA W 2 GRUPACH

13.00-13.30    OBIAD

14.00-16.00    TERAPIA ZAJĘCIOWA

17.30-18.00    KOLACJA

 

 

WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE PLACÓWKI OPIEKUŃCZEJ:

http://domyopiekuncze.pl/

 

 

W ramach pobytu oferujemy:

 

REHABILITACJA - prowadzona przez wykwalifikowanych specjalistów rehabilitacji. Zajęcia prowadzone w formie zajęć rehabilitacji grupowej (w pełni wyposażona sala UGULL) codziennie (oprócz sobót i niedziel) w podziale na 2 grupy oraz w formie rehabilitacji przyłóżkowej dla osób leżących lub z ograniczonymi możliwościami motorycznymi. Rehabilitacja prowadzona według wskazań lekarskich i konsultacji z kierownikiem rehabilitacji.

 

 

 

TERAPIA ZAJĘCIOWA - realizowana przez specjalistę terapii zajęciowej i muzykoterapii. Realizowana w formie zajęć grupowych od godziny 14.00 do godziny 16.00 - codziennie oprócz sobót i niedziel.

 

 

SALA KONFERENCYJNA - wykorzystywana na potrzeby realizacji zajęć terapii zajęciowej, spotkań z ciekawymi ludźmi, koncertów oraz miejsca wytchnieniowego dla seniorów. Sala posiada klimatyzację oraz duże przestronne przesuwane okna. W sali jest mnóstwo zieleni, stąd w okresie jesienno zimowym pełni rolę - ogrodu zimowego.

 

 

 

SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI - realizowane w ramach pozyskiwanych środków zewnętrznych minimum raz w miesiąciu koncert lub spotkanie z zaproszonymi gośćmi.

 

Pani Emilia Krakowska - spotkała się z naszymi seniorami. Opowiadała o swojej karierze aktorskiej i swoim życiu. Pani Emilia Krakowska - spotkała się z naszymi seniorami. Opowiadała o swojej karierze aktorskiej i swoim życiu.
Jurek Owsiak - spotkał się z podopiecznymi naszej organizacji. Jurek Owsiak - spotkał się z podopiecznymi naszej organizacji.
Łukasz Jakóbiak - twórca programu internetowego 20m2. Przeprowadzał wywiad z jedną z naszych podopiecznych. Łukasz Jakóbiak - twórca programu internetowego 20m2. Przeprowadzał wywiad z jedną z naszych podopiecznych.
Ryszard Kalisz. Opowiadał o prawie, wolności, prawach człowieka. I o pracy polityka. Ryszard Kalisz. Opowiadał o prawie, wolności, prawach człowieka. I o pracy polityka.
Michał Piszek - niezwykle uzdolniony polski pianista, laureat wielu konkursów. Towarzyszył na pianinie naszym artystom, sam prezentując niezwykły kunszt artystyczny. Michał Piszek - niezwykle uzdolniony polski pianista, laureat wielu konkursów. Towarzyszył na pianinie naszym artystom, sam prezentując niezwykły kunszt artystyczny.
Robert SZPRĘGIEL - baryton Warszawskiej Opery Kameralnej. Michał MATUSZEWSKI - finalista programu Must be the Music. Michał MATUSZEWSKI - finalista programu Must be the Music.
Zespół "Cała Praga Śpiewa" - seniorzy Domu Dzienego Pobytu z ul. Brzeskiej z udziałem zespołu "Czess Band". Warszawska Orkiestra Sentymentalna. Polskie piosenki okresu międzywojnia w nowych aranżacjach. Warszawska Orkiestra Sentymentalna. Polskie piosenki okresu międzywojnia w nowych aranżacjach.
Zespół "Góralska Hora". Zespół "Góralska Hora".

 

 

Ogród - rekultywowany teren wokół budynku został wykorzystany pod stworzenie ogrodu z dostępem dla wózków i osób niepełnosprawnych (winda). Ogród ma alejkę wyłożoną kostką brukową, ławeczki, w okresie letnim - wystawiane są parasole. Nasadzenia dokonane przez naszą organizację - gwarantują w środku miasta ciszę, relaks i spokój. Z boku ogrodu znajduje się mini oranżeria gdzie hodowane są gołębie hodowlane, synogarlice i bażanty. Można je oglądać dzięki doprowadzonej alejce. Ogród jest chętnie odwiedzany przez ptaki, owady, motyle i... koty. Stanowi prawdziwe miejsce wyciszenia i relaksu. Ponieważ ogród znajduje się od strony południowo-zachodnej zapewnia słońce i ciepło nawet w mniej nasłonecznione dni. Ogród jest miesjcem spotkań dla naszych podopiecznych - organizowany jest grill, zabawy i gry zręcznościowe w okresie letnim. Osoby mniej sprawne korzystają z ogrodu pod opieką naszych pracowników.

 

 

 

 

MIŁA, PRZYJAZNA, SERDECZNA, RODZINNA ATMOSFERA - nasi pracownicy to prawdziwi pasjonaci. Uwielbiają pracę z osobami starszymi. Każdy stara się być  uprzejmy i miły nie tylko z racji wykonywania czynności zawodowych. Po prostu lubimy tę pracę, ale też lubimy naszych podopiecznych. Nasza empatia, zrozumienie, szczerość, wyrozumiałość i dobre słowo - są szczere. Może dlatego w naszym domu panuje dobra, ciepła, radosna atmosfera.

 

 

 

* * *

 

 

Kompleks Opiekuńczy Oliwska 5
„Placówka zapewniająca całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, 
przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku”.


Adres:
ul. Oliwska 5 (dojazd od ulicy Odrowąża/Wysockiego/Pożarowa)
03-316 Warszawa - Targówek

DOJAZD: tramwaj numer: 1, 3, 4, 25 (przystanek "Pożarowa"); autobus numer 176, 204; SKM stacja: "Warszawa Praga".

Telefon:


Dom Opieki: 

Informacje dotyczące przyjęcia:

0 504-112-030

Informacje ogólne dotyczące przyjęć: 0 502-02-02-59

Pielęgniarki:  0 504 109 970

 

Biuro Fundacji: (22) 674-74-42

Zarząd Fundacji: (22) 614-13-16

 

* * *

 

Informujemy: aby obejrzeć placówkę opiekuńczą należy umówić się na spotkanie z kierowniczką placówki.

Numer telefonu: (+48) 504-112- 030.

 

Fundacja Pomoc Potrzebującym

pomagamy i uczymy pomagać
 

 

 

Warszawska Złota Rączka dla seniorów 75+


 

PROJEKT "SPRAWNI. (AK)tywni. POTRZEBNI"

PROJEKT "Lek potrzebny od zaraz"

 

Lek potrzebny od zaraz”

PROJEKT "WARUNEK POWROTU"

WARUNEK POWROTU

Inicjatywa "WARTO BYĆ ZA" Kompanii Piwowarskiej IV EDYCJA 2009 r.

Projekt "SKAZANI nie STRACENI"

 norway,


Wsparcie udzielone przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu Rzeczpospolitej Polskiej w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych

Projekt Przekroczyć Granice

EFS

Projekt  "PRZEKROCZYĆ GRANICE " - szansą na Twój rozwój

 

Współpracujemy z Bankiem Żywności w ramach programu PEAD


Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuje pliki Cookie